reklama

Autá na trnavských cestách vystriedajú korčuliari a cyklisti. Pridať sa môže každý

Už o štyri dni zaplnia hlavné cesty v Trnave namiesto áut korčuliari, cyklisti či kolobežkári. V sobotu 18. júna o 18. hodine odštartuje od Bernolákovej brány pestrý pelotón na vyhradenú trasu po uzatvorených najväčších komunikáciách v meste.

Podujatie PSA TT – inline organizuje spolu s partnermi trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën, v kooperácii s kanceláriou Zdravé mesto Trnava, Policajným zborom SR a s organizačnou podporou nadšencov zo združenia BA-inline.

Práve v Bratislave sa akcia tohto zamerania úspešne uskutočnila už niekoľko ráz, v sobotu zažije svoju trnavskú premiéru.

„Okrem inline jazdy je od 15:30 v sade Antona Bernoláka pri hradbách pripravený sprievodný program. Pre najmenších jednoduché športové súťaže. Pripravené je cvičenie zumby, ale aj inline škola, či požičovňa korčúľ. Pre všetkých bude zabezpečený pitný režim. Chýbať nebude ani policajná prevencia pohybu korčuliarov a bicyklistov v meste, o ktorú sa postará Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave. Aktívni účastníci jazdy budú môcť skúsiť šťastie v tombole o ceny venované spoločnosťami Peugeot, Citroën, PSA Peugeot Citroën Slovakia, hotelom Holiday Inn Trnava a Trnavskou vodárenskou spoločnosťou. Dopravu bude usmerňovať Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Trnave,” priblížila detaily pripravovaného podujatia Anna Maťová z úseku komunikácie PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave.

Klikni pre zväčšnie plagátu

Zúčastniť sa jazdy mestom na kolieskových korčuliach, bicykli či kolobežne môže každý, kto má záujem. O bezpečnosť jazdcov sa postarajú autá policajného zboru, samotnú jazdu v balíku budú organizačne zabezpečovať členovia BA – inline, ktorých spoznáte podľa jasne žltých tričiek s logom podujatia. V prípade potreby bude k dipozícii aj lekárska asistencia.

Usporiadatelia odporúčajú aktívnym účastníkom prísť na štart s menším predstihom. Štartujúcich budú sústreďovať do priestoru medzi Bernolákovou bránou v smere do centra mesta.

„Počas inline jazdy bude polícia zastavovať dopravu priebežne počas prechodu kolóny. Prosíme preto obyvateľov o trpezlivosť pri dočasných dopravných obmedzeniach. Od piatkového večera 20.00 do sobotného večera 21.00 bude tiež uzatvorené parkovisko na Radlinského ulici. Vopred ďakujeme za pochopenie,” dodala A. Maťová.

Trasa podujatia (cesty budú v čase prejazdu účastníkov pre motorové vozidlá priebežne uzatvárané):

Bernolákova brána – Hospodárska – okolo Zeleného kríčka – Rybníková – Hlboká – Sladovnícka – Tamaškovičova – Dohnányho – Hospodárska – Zelený kríček – Štefánikova – Radlinského – Bernolákova brána.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2011 12:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.