reklama

Cyklisti a korčuliari si budú môcť zajazdiť po areáli automobilky PSA

Trnavská automobilka sprístupní svoje komunikácie korčuliarom a cyklistom. Stane sa tak 22. septembra v rámci Dňa EKOmobility.

Výrobné haly automobilky síce ostanú uzatvorené, návštevníci však budú mať možnosť vidieť na päť kilometrovej trase závodom zaujímavé, no málo navštevované miesta.

Dozvedia sa, ako sa vyrábajú autá, ale tiež, čo všetko robí automobilka na ochranu životného prostredia. Nebude chýbať ani sprievodný program zameraný na bezpečnosť na cestách, konkretizovala Anna Maťová z oddelenia komunikácie PSA Peugeot Citroën v Trnave.

Akcia sa začne 12.45 na parkovisku pred Mestským amfiteátrom, kde sa stretnú cyklisti, ktorí sa po vopred určenej trase za sprievodu polície vydajú na cestu do automobilky.

O 13.00 vyrazia po Sladovníckej – Bernolákovej – Koniarekovej – Zavarskej – Automobilovej a cieľom ich cesty bude parkovisko pred automobilkou PSA Peugeot Citroën.

Trnavská automobilka zorganizovala v minulosti už dvakrát v uliciach mesta podujatie PSA TT Inline určené korčuliarom a cyklistom

„Po príhovore generálneho riaditeľa budú mať návštevníci možnosť vydať sa na päť kilometrový okruh po závode. Tu sú pre nich pripravené zastávky na zaujímavých miestach – pri výrobných halách a pri ekologicky dôležitých bodoch. Deti i dospelí sa dozvedia niečo viac o tom, čo robí taký veľký podnik ako automobilka pre ochranu životného prostredia, budú si môcť zasúťažiť, stať sa súčasťou provizórneho laboratória, či pozorovať mikroorganizmy pod mikroskopom,“ priblížila Maťová.

Na svoje si však prídu i nešportovci. Parkovisko pred závodom sa zmení na miesto záchranných akcií. Požiarnici budú z auta vystrihávať obete dopravnej nehody, uhasia horiace auto. Záchranári predvedú poskytnutie prvej pomoci človeku v bezvedomí a pri poraneniach. Polícia predstaví svoju techniku a prídu i obľúbení kynológovia.

Chýbať nebudú rôzne súťaže, značky Peugeot a Citroën zas privezú ekologické dopravné prostriedky ako bicykle, elektromobily, či hybridy.

Program vyvrcholí o 17.00 odchodom cyklistov späť na parkovisko k Mestskému amfiteátru.

Informácie o programe budú priebežne dopĺňané. Novinky nájdete na facebookovej stránke podujatia.

V prípade nepriaznivého počasia si organizátor vyhradzuje právo na zmenu termínu.

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2012 13:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.