reklama

V závere týždňa budú v Trnave už osemnáste Dni zdravia

Záver pracovného týždňa bude patriť v centre Trnavy podujatiu Dni zdravia.

Už osemnásty ročník sa uskutoční 13. a 14. júna na Trojičnom námestí.

Dni zdravia sú tradične úzko späté so zdravotnou prevenciou, propagáciou zdravého životného štýlu, ale aj pohodou a miestom, kde získate mnoho zaujímavých poznatkov a noviniek na tému zdravie,“ pripomína organizátorka podujatia Ingrid Huňavá z Kancelárie Zdravé mesto Trnava na mestskom úrade.

Blížiaci sa 18. ročník prináša tradičné služby ako sú preventívne vyšetrenia na radnici – meranie cholesterolu, cukru, BMI indexu, poradenské služby a iné.

sni-zdravia-2012-4
Základné zdravotné vyšetrenia môžu absolvovať návštevníci centra mesta aj priamo na ulici a zadarmo

Ani v tomto roku nebudú chýbať vyšetrenia vody a zeleniny z prinesených vzoriek.

Unavené telo sa zregeneruje pri masážach, ktoré bezplatne poskytujú študenti Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Taktiež vám v uliciach mesta zmerajú krvný tlak a ak máte chuť, môžete ochutnať pripravené bylinkové čaje, ktoré Vám uvaria tiež študenti spomínanej školy.

Na Trojičnom námestí si môžu návštevníci obzrieť aj stánky, kde budú vystavovatelia ponúkať produkty z oblasti zdravej výživy. Námestie ponúkne priestor aj na prezentáciu činjostí občianskych združení.

Súčasťou podujatia Dni zdravia je už tradične Dúhový dvor, ktorý predstavuje talenty a zručnosti hendikepovaných ľudí.

Slávnostné otvorenie podujatia sa uskutoční štvrtok 13. júna o 9.30 h na Trojičnom námestí. V programe Slnečná farma vystúpia deti z trnavských špeciánych škôl. Hosťom detí bude spevák Allan Mikušek, programom bude sprevádzať moderátorka Bibiána Ondrejková. V rámci programu vystúpia deti z trnavských základných a materských škôl, ako aj tunajšie športové kluby a tanečné školy,“ informuje I. Huňavá.

Súčasťou Dní zdravia bude už tretí raz podujatie PSA TT-inline. Cyklisti a korčuliari odštartujú od Bernolákovej brány v sobotu 22. júna o 18. hodine. Viac o akcii, ktorú pripravuje PSA Peugeot Citroen Slovakia v spolupráci s mestom Trnava a Bratislava inline, si prečítajte v samostatnom článku.

PSA TT-inline prezentuje aktívne zapojenie sa do aktivít Dní zdravia.

Sprievodným podujatím Dní zdravia je aj Pochod zdravia seniorov, ktorý odštartuje v stredu 12. júna o 10. hodine spred radnice a trasu ukončí v mestskom amfiteátri.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2013 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.