reklama

Legendárne „tisícdvestotrojky“ z TAZ-ky a socialistické škodovky si dali zraz v Trnave

Priaznivci a majitelia áut značiek Škoda do roku výroby 1989 a legendárnych úžitkových vozidiel TAZ vyrábaných v Trnave si dali rande v Malom Ríme.

TAZ zraz odštartoval prehliadkou asi polstovky dnes už historických retro vozidiel reprezentujúcich automobilový priemysel socialistického Československa na Trojičnom námestí v sobotu predpoludním.

Autá TAZ 1203/1500 vyrábané v Trnave patrili viac ako dve desaťročia k chrbtovej kosti československého hospodárstva. Vozidlá vo všetkých možných úpravách od sanitiek cez dodávky, malé nákladiaky či autá určené na prevoz osôb, používali štátne spoločnosti, úrady, zdravotnícke zariadenia, ale aj súkromné osoby.

taz-zraz10
Do Trnavy prišlo asi 50 retro vozidiel

Nadšenci si po ukončení prezentácie v historickom centre vychutnali spoločnú spanilú jazdu mestom, popoludní absolvovali aj súťaže zručnosti, zvolili najkrajšie auto zrazu a navštívili objekty bývalých Trnavských automobilových závodov.

Program zakončili v priestoroch partnera akcie, spoločnosti RM JET na Bratislavskej ulici.

Škodovky viacerých typov, vrátane historickej Felicie kabrio, viacerých tuningových exepmplárov, ale aj mnohých typov „tisícdvestostrojok“, od klasickej osobnej verzie cez dodávku, valník či obytný automobil, sa prišli do Trnavy z celého Slovenska, aj Českej republiky.

FOTOGALÉRIA:

taz-zraz1

taz-zraz2

taz-zraz3

taz-zraz4

taz-zraz5

taz-zraz6

taz-zraz7

taz-zraz8

taz-zraz9

taz-zraz11

taz-zraz12

taz-zraz13

taz-zraz14

taz-zraz15

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2015 13:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Legendárne „tisícdvestotrojky“ z TAZ-ky a socialistické škodovky si dali zraz v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.