reklama

Po výbuchu zachvátil výrobnú halu v areáli TAZ silný požiar (foto+video)

Približne hodinu pred polnocou v utorok 29. júna zaznel v areáli bývalej automobilky TAZ silný výbuch. Podľa svedkov explóziu zaregistrovali nielen v Trnave, ale napríklad aj v Bielom Kostole. Po výbuchu sa v jednej z výrobných hál, nachádzajúcej sa v západnej časti areálu, začal šíriť požiar. V čase nášho príchodu na miesto požiaru boli v akcii najmenej štyri hasičské vozy, situáciu monitorovali aj tri policajné autá.

Trnavským hasičom pomáhali aj kolegovia z okolia

Silný požiar zachvátil celú výrobnú halu. Tá zostala kompletne bez strechy. Oheň za krátky čas zničil všetko, čo sa v budove nachádzalo.
„Bola to silná rana. Práve sme sa vracali domov po Coburgovej ulici, keď sme ten výbuch počuli,“ povedala nám dvojica mladých ľudí, ktorá sa vrátila späť do areálu a sledovala boj hasičov s ohňom. Podľa predbežných informácií sa v čase explózie nikto v objekte nenachádzal. V hale mali vyrábať produkty zo železa. Hodinu po polnoci sa nám žiadne oficiálne informácie zistiť nepodarilo.

„Požiar o rozmeroch asi 150×50 metrov zachvátil strechu a bezprostredne ohrozoval okolité budovy. Trinásť príslušníkov z Trnavy po upresnení rozsahu požiaru posilnili kolegovia z Piešťan, Galanty, Senice a Dunajskej Stredy. Vzhľadom na rozsah požiaru bol riaditeľom OR HaZZ v Trnave vytvorený riadiaci štáb. Požiar bol lokalizovaný o 01:26 hod a v súčasnej dobe sa vykonáva kyvadlová doprava vody, hasenie vnútorných priestorov použitím peny a likvidačné práce,“ informovala Tatiana Knapová z KR HaZZ v Trnave.

VIDEO:

FOTOGALÉRIA POŽIARU V AREÁLI TAZ – 30. 6. 2010:

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2010 1:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.