reklama

Vo štvrtok nadránom lokalizovali požiar v areáli bývalých TAZ. V akcii boli celú noc desiatky hasičov

Približne o pol šiestej ráno ráno vo štvrtok 26. septembra sa desiatkám profesionálnych a dobrovoľných hasičov podarilo lokalizovať požiar skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v areáli bývalých TAZ v Trnave. Informovala hovorkyňa hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru SR Zuzana Farkasová.

Veliteľ zásahu vyhlásil lokalizáciu požiaru pred pol šiestou hodinou ráno – takmer 12 hodín od vzniku požiaru.

„Udalosť mali hasiči celú noc pod kontrolou, vďaka rozoberaniu konštrukcie objektu a systematickému skrápaniu objekt už len dymí. Na požiarisku je niekoľko skrytých ohnísk, ktoré budú hasiči monitorovať. Predpokladá sa, že k úplnej likvidácii požiaru príde počas dnešného dňa,“ uviedla Z. Farkasová.

FOTO: HaZZ

Pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry počas celej noci vykonávali v Trnave a okolí merania škodlivých látok s negatívnym výsledkom.

Počas noci bol monitorovaný aj zdravotný stav všetkých hasičov. Našťastie, k žiadnym zraneniam nedošlo.

Zo zasiahnutého miesta budú postupne odchádzať hasiči z ostatných krajov, na likvidácii zostanú pracovať hasiči z Trnavy.

Doplňujúce informácie poskytla médiám vo štvrtok krátko popoludní hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová: „Polícia včera v maximálne možnej miere poskytla súčinnosť pre hasičov a obyvateľstvo, nasadených bolo asi 40 policajtov. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia a okolnosti požiaru preverujeme aj po operatívnej línii.“


FOTO: HaZZ

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2019 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo štvrtok nadránom lokalizovali požiar v areáli bývalých TAZ. V akcii boli celú noc desiatky hasičov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.