reklama

Silný vietor lámal stromy, cez víkend bolo v akcii 270 hasičov

V súvislosti so silným nárazovým vetrom, ktorý sa prehnal územím Trnavského kraja počas nedele 30. januára 2022, zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči pri takmer siedmich desiatkach udalostí.

Ako informovala hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, príslušníci Hasičského a záchranného zboru aj členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu nedele 30. januára 2022 do pondelka 31. januára 6:00 hod. v súvislosti s hydrometeorologickými výstrahami pre zvýšené nebezpečenstvo pri nárazovom vetre celkom 69-krát.

Hasiči z Trnavy absolvovali štrnásť výjazdov, v akcii boli aj okolité dobrovoľné hasičské zbory obcí Borová, Bučany, Cífer, Dechtice, Dobrá Voda, Trstín, Trnava, Vlčkovce, Jaslovské Bohunice a Šelpice.

FOTO: HaZZ Trnava

„Hasiči zasahovali pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií, pri naklonených stromoch, ktoré bezprostredne ohrozovali premávku a chodcov. Ďalej pri uvoľnených strešných krytinách a poškodených elektrických a telekomunikačných stĺpoch. Celkom zasahovalo 102 hasičov a 168 dobrovoľných hasičov. Pri zdolávaní poveternostnej situácie bolo nasadených 73 kusov hasičskej techniky,“ priblížila L. Košťálová.

Následkom počasia neboli hlásené žiadne zranené osoby.

Meteorológovia vydali pre okres Trnava výstrahu II. stupňa pred silnými nárazmi vetra, počas nedele zvýšili výstrahu na najvyšší tretí stupeň s upozornením, že nárazy môžu presahovať miestami rýchlosť až 100 km za hodinu.

Veterné počasie bude v okrese Trnava zrejme pokračovať aj tento týždeň, nárazy vetra majú dosiahnuť rýchlosť do 50 km/h.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2022 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.