reklama

Pár stoviek metrov za mestom sa zrazili dve autá, jedno z nich začalo horieť

Polícia dokumentovala dopravnú nehodu, ktorá sa stala v utorok 25. auguta niekoľko stoviek metrov za Trnavou v smere na Bučany.

Podľa doterajších zistení polície 23-ročná vodička z Kátloviec vychádzala autom Toyota Auris z obchvatu mesta. Na križovatke pravdepodobne nerešpektovala dopravnú značku Stoj, daj prednosť v jazde a vošla do jazdnej dráhy osobnému autu Fiat Punto.

„V dôsledku zrážky bol Fiat odhodený na krajnicu, kde začal horieť. Vodička Toyoty utrpela pri nehode ľahké zranenia a bola prevezená do nemocnice. Vodič Fiatu (23) z Bučian sa tiež ľahko zranil,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške, jej výsledok bol negatívny. Toyota, rovnako ako aj Fiat, zostali po nehode nepojazdné. Polícia na mieste riadila premávku. Presné okolnosti nehody sú v štádiu skúmania.

neh-buc1

neh-buc2

neh-buc3

neh-buc4

Foto: KR PZ Trnava

Polícia upozorňuje, najmä mladých vodičov, ktorí ešte nemajú dostatočné skúsenosti, aby jazdili zvlášť obozretne.

„Dopravná značka Stoj, daj prednosť v jazde ukladá vodičovi povinnosť zastaviť vozidlo a dať prednosť jazde; vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, odkiaľ má na križovatku náležitý rozhľad. Značka označuje vedľajšiu cestu pred križovatkou s hlavnou cestou, a to najmä v prípadoch, keď križovatka nie je dostatočne prehľadná; Len dôsledným rešpektovaním pravidiel cestnej premávky môže každý vodič prispieť k tomu, aby sa bezpečne dostal do cieľa,“ pripomína M. Kredatusová.

V dôsledku nesprávnej jazdy cez križovatku došlo za prvý polrok v Trnavskom kraji k 39 dopravným nehodám.

Z toho v 14 prípadoch vodiči nerešpektovali dopravnú značku Stoj, daj prednosť v jazde.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2015 12:52. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pár stoviek metrov za mestom sa zrazili dve autá, jedno z nich začalo horieť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.