reklama

Dve nehody v Špačinciach. Zrazili sa cyklistky aj autá

Dopravní policajti riešili v utorok 11. júna v priebehu chvíle dve nehody Špačinciach. Spoločným menovateľom bola v oboch prípadoch nepozornosť.

Pri prvej z nich o 8.20 hodine sa zrazili dve cyklistky, jazdiace po chodníku.

Práve chodník si v Špačinciach volí pri prejazde obcou bicyklom väčšina miestnych obyvateľov, keďže mimoriadne frekventovaná hlavná cesta plná osobných a nákladných áut či autobusov nie je pre nich dostatočne bezpečnou.

„Mladá žena viezla v sedačke dva a polročné dieťa. Pravdepodobne sa nevenovala dostatočne vedeniu bicykla a v dôsledku toho sa zrazila s cyklistkou jazdiacou oproti,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Ženy sa pri nehode nezranili, dieťa bolo, našťastie, riadne pripútané a malo na hlave ochrannú prilbu. Záchranári dieťa odviezli do nemocnice na pozorovanie.

FOTO: KR PZ Trnava

„Cyklista je vodič, ktorý je rovnako, ako vodič auta, povinný plne sa venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,“ pripomína Kredatusová.

Nehoda dvoch áut

Asi o 500 metrov ďalej došlo v utorok ráno k ďalšej dopravnej nehode.

Vodička Škody Fabia odstavila auto pri pravej krajnici a zapla výstražné smerovky.

„Zrazu však začala od krajnice vychádzať, no to ju už obchádzalo zozadu osobné auto Peugeot Partner, do ktorého narazila. Aj pri tejto nehode sa nikto nezranil a obidve sa zaobišli bez alkoholu,“ opísala policajná hovorkyňa.

Spoločným menovateľom v oboch prípadoch bola nepozornosť.

Pre vodiča vozidla, ktoré zastavilo a opäť vychádza od okraja cesty, platí, že nesmie ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky, pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy, pripomína polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2019 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.