reklama

Divadlo Jána Palárika pripravuje v novej sezóne šesť premiér, zakončí ju Malý princ

V novej sezóne 2015/2016 pripravuje Divadlo Jána Palárika (DJP) šesť nových premiér a scénické pásmo Ľudovít Štúr- milovník života slovenského.

Každou z nich chceme vypovedať o svete, ktorý žijeme tu a teraz. Vypovedať o prítomnom svete, ktorý sa stále viac a nebezpečnejšie polarizuje a radikalizuje. Kde sa kultúra a poznanie, môžu stať najcennejšími devízami. O svete, ktorý sa, parafrázujúc Umberta Eca – opakuje v kruhu, uvádza DJP v tlačovej správe.

Preto padol výber na najnovšiu hru renomovaného a oceňovaného českého dramatika Tomáša Vújtka – Vypočutie. Strhujúci životný príbeh hlavného architekta židovskej genocídy Adolfa Eichmanna, dokumentárne divadlo a absurdnú frašku plnú čierneho humoru uvedieme v slovenskej premiére.

Ďalším titulom bude slávna hra Odona von Horvatha: Kazimír a Karolína. Milostný príbeh, odohrávajúci sa v predvečer druhej svetovej vojny, vznikne pod réžijným vedením Juraja Nvotu. Búrlivým životom a tvorbou jedného z najvýznamnejších slovenských básnikov sa bude zaoberať predstavenie Divný Janko podľa divadelnej hry Štefana Králika.

divadlo-tt

Ilustračné foto

Pod názvom Ach tie ženy, ach tí muži si môžu diváci tešiť na exkluzívnu slovenskú premiéru dvoch bláznivých jednoaktoviek majstra humoru Georgesa Faydeaua.

Pre najmenších divákov pripravuje trnavské divadlo pôvodnú rozprávkovú hru o láske a spravodlivosti Andrei Smrekovej a Ladislava Kočana: Mlynárkin pytač.

Sezónu zakončia uvedením jedného z klenotov francúzskej literatúry 20. storočia – Malým princom Antoina de Saint-Exupéryho.

Rovnako ako v minulej sezóne ponúka Divadlo Jána Palárika od 1. októbra 2015 možnosť zakúpenia abonentky a darčekového poukazu.

Viac informácií nájdete na www.djp.sk.

sezona-djp

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2015 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.