reklama

Trnava Tourism pozýva na jesenné prehliadky kráľovského mesta

Strávte sobotné dopoludnie spoznávaním histórie Trnavy a navštívte tajuplné miesta, ktoré sú návštevníkom bežne skryté. Pre milovníkov histórie a cestovania pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism sobotné prehliadky s obľúbeným sprievodcom Slavomírom Dzvoníkom aj počas jesenných mesiacov október a november.

Zažite návrat do minulosti a spoznajte stredovekú Trnavu. Vydajte sa spolu s nami na cestu poznávania kráľovského mesta vždy v sobotu v čase od 10:30 do 12:00 hod. Zoznámite sa s legendami a ich príbehmi, ktoré tvorili stredovekú históriu Trnavy.

Počas prehliadky spolu s obľúbeným sprievodcom Slavomírom Dzvoníkom navštívite len nedávno objavenú románsku kostnicu pravdepodobne z 12. storočia, ktorej odborníci prikladajú celosvetový význam. Súčasťou prehliadky je i návšteva Západného krídla radnice, ktoré v minulosti plnilo funkciu najdôležitejšej budovy mesta, teda pôvodnej mestskej samosprávy.

Zreštaurovaná gotická stavba dokonca v roku 2008 získala ocenenie Fénix – Kultúrna pamiatka roka. Hoci sa súťaž vyhlasuje len od roku 2006, mesto Trnava získalo už tri! Návštevníkov v Západnom krídle radnice prekvapí zachovaný gotický žalár či obydlie mestského kata.

prehliadka-trnava

Ilustračné foto: Trnava Tourism

Záver prehliadky bude venovaný dominante Trnavy, renesančnej Mestskej veži, ktorá bola nielen symbolom prestíže a prosperity mesta, ale aj súčasťou mestského obranného systému.

Prvá prehliadka Trnava – Stredoveké mesto kráľov sa uskutoční v sobotu 10. októbra 2015. Miesto stretnutia účastníkov prehliadky so sprievodcom je na Trojičnom námestí priamo pred Turistickým informačným centrom v Trnave.

Cena vstupného je 3 eurá pre dospelých a 2 eurá pre študentov a seniorov. Vstupenky je možné zakúpiť priamo v Turistickom informačnom centre – Regiónu Tirnavia, telefonicky na čísle 033 / 3236 440 alebo zaslaním emailu na info@trnavatourism.sk.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2015 14:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.