reklama

Výhľad z Mestskej veže spríjemnia v nedeľu špeciálne komentované prehliadky

Tohtoročné slávnosti Svetového dňa turizmu (WTD), ktoré vyhlásila Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO), sa budú niesť v znamení hesla „1 miliarda turistov, 1 miliarda príležitostí“. Trnava Tourism v rámci osláv pripravila pre návštevníkov jedinečnú prehliadku Mestskej veže.

Na Mestskej veži bude už túto nedeľu 27. septembra 2015 opäť rušno. Pri príležitosti Svetového dňa turizmu budú v tento deň pre návštevníkov pripravené dve špeciálne komentované prehliadky vedené obľúbeným trnavským sprievodcom Slavomírom Dzvoníkom, známym tiež svojim jedinečným stredovekým kostýmom.

Účastníci prehliadok sa pri vzostupe jednotlivými poschodiami dozvedia nielen zaujímavosti z dejín renesančnej dominanty mesta a najvýznamnejších sakrálnych a svetských stavbách Trnavy, oboznámia sa tiež s históriou vinohradníctva a vinárstva na území regiónu.

Po prekonaní 143 schodov im bude odmenou nádherný výhľad na celé historické jadro mesta, ako aj široké okolie, z výšky 27 metrov.

mestska-veza-trnava

Ilustračné foto

Prehliadky sa uskutočnia v nedeľu 27.9.2015 v dvoch časových termínoch – o 15:00 a o 16:30 hodine. Vstupné na prehliadky bude vo výške ceny štandardného vstupu na Mestskú vežu – dospelí zaplatia 3 eurá, študenti 1,50 eura, ZŤP, seniori a deti za 50 centov.

Vzhľadom na obmedzený počet účastníkov je potrebné si vstupenky zarezervovať telefonicky na tel. č. 033 / 32 36 440 alebo e-mailom na info@trnavatourism.sk.

Viac informácií získajú záujemcovia aj priamo v Turistickom informačnom centre Regiónu Tirnavia alebo na webovej stránke www.regiontirnavia.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2015 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.