reklama

Pozrite si vianočnú Trnavu z výšky mestskej veže vo svetle lampášov

Plné mestá stánkov, dobrého jedla, vareného vína a vianočnej nálady. To nás čaká nasledujúcich pár týždňov. Inak to nebude ani v Malom Ríme – teda v Trnave. Na vysvietenú vianočnú Trnavu sa budete môcť pozrieť aj z vrchu Mestskej veže. Tam počas decembrových štvrtkov a nedieľ vystúpite len s lampášom v ruke.

Pri vstupe do mesta si ako prvé všimnete honosnú svetelnú výzdobu. Okrem 15- metrového vianočného stromu na Trojičnom námestí je po pešej zóne rozmiestnených ďalších sto malých živých stromčekov. Vysvietené sú aj dominanty mesta – kostoly, radnica či Mestská veža. Skrátka aj pol hodina na fotenie a zachytenie atmosféry vám bude málo.

Neobyčajným svetelným zážitkom, ako pre malých, tak aj pre veľkých, budú výstupy na Mestskú vežu s lampášmi. Tá sa týči nad mestom a jej zvláštnosťou je pozlátená socha Panny Márie na vrchole veže, ktorá má tvár spredu i zozadu. „Traduje sa, že je to preto, lebo sa Trnave a jej obyvateľom nikdy neotáča chrbtom,“ hovorí sprievodca Slavomír Dzvoník.

veza

Ilustračné foto

Do veže vstúpite cez Turistické informačné centrum, kde vám sprievodca odovzdá lampáše a spolu s ním vystúpite po 143 schodoch až na jej vrchol. Pútavo vám porozpráva o histórii a pozriete si aj unikátny mechanický hodinový stroj z roku 1729.

„Vždy v čase adventu sa teším na výstupy na vežu, lebo vo svetle lampášov sa tá pravá vianočná atmosféra ešte viac umocní,“ hovorí Slavomír Dzvoník, ktorého návštevníci Trnavy stretávajú na prehliadkach Trnavy v dobovom kostýme. Výstupy na vežu s lampášmi budú špeciálne vo štvrtky 8. a 15. decembra a v nedele 11. a 18. decembra. Dospelí majú vstup za 4€ a deti za 2€. Počas vianočných trhov bude navyše v piatky a v soboty veža otvorená až do 21.00 h.

Mesto Trnava sľubuje počas adventu naozaj bohatý program. Na hlavnom pódiu s veľkou obrazovkou sa vystrieda množstvo interpretov a denne aj šikovné deti z materských a základných škôl. Z tradičnej Vianočnej Trnavy nebudú chýbať Stredoveké vianočné trhy, sobotné zabíjačky či opekanie býka. Tento rok je na námestí až 80 predajcov s vianočnými dobrotami.

Kedy a kde budú špeciálne prehliadky s lampášmi?

Štvrtok – Nedeľa 8. 12. 2015 a 11. 12. 2015 o 17.00 a 18.30 h

Štvrtok – Nedeľa 15. 12. 2015 a 18. 12. 2015 o 17.00 a 18.30 h

Počet vstupeniek je na jednotlivé termíny obmedzený.

Zakúpiť si ich môžete priamo v Turistickom informačnom centre – Región Tirnavia, telefonicky na tel. č. +421/33 3236 440 alebo e-mailom na info@trnavatourism.sk. Vstupné 4€/dospelý a 2€/študenti/seniori/deti/ZŤP.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2016 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozrite si vianočnú Trnavu z výšky mestskej veže vo svetle lampášov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.