reklama

Jesenné prázdniny v Regióne Trnava: zámok v svetle lampášov, odhalenie tajomstva Medolandie, benefícia na golfe

Počas nasledujúceho víkendu nevynechajte večerné prehliadky s lampášmi na Smolenickom zámku, vydajte sa objavovať sedem divov Dolnej Krupej alebo odhaľte s deťmi tajomstvo Medolandie.

Smolenický zámok sa počas nasledujúceho víkendu zahalí do tmy a pozrieť si ho budete môcť za svetla lampášov. Pri jeho vstupe vás privítajú sprievodcovia, ktorí budú v ten deň prezlečení za staviteľa zámku grófa Jozefa Pálffyho a jeho manželku Luciu Pálffyovú.

Každá dvojica návštevníkov dostane jeden lampáš, ktorým si bude počas celej prehliadky svietiť.

Podujatie Večerné prehliadky s lampášmi sa bude konať od piatku do nedele 29. až 31. októbra 2021 od 18:00 do 22:00 hod. Vstupy budú každú pol hodinu a ich trvanie bude cca 45 minút.

FOTO: Martin Hesko / Región Trnava

Nenechajte si ujsť aj sprievodnú aktivitu, v ktorej budete pátrať Po stopách dávnej minulosti. Stačí, že si so sebou prinesiete baterky, prípadne využijete tie na mobilných telefónoch, a zahráte si tak historickú hru.

Úlohou bude prejsť niekoľko stanovíšť rozmiestnených po nádvoriach a vylúštiť heslo rodu Pálffy.

Pobyt v Smoleniciach využite aj na prechádzku v jesennej prírode Malých Karpát. Neďaleko sa nachádza ako hradisko Molpír, tak v októbri ešte stále otvorená jaskyňa Driny či známy vodopád Hlboča. V miestnom medovinárstve Včelovina si môžete posedieť na terase s výhľadom priamo na Smolenický zámok.

Zážitky v Dolnej Krupej

FOTO: Región Trnava

Len niekoľko minút od Trnavy a Smoleníc leží obec Dolná Krupá, ktorá je známa vďaka svojmu kaštieľu, ale aj slávnym osobnostiam, ktoré tu kedysi žili. Medzi nimi dokonca aj Ludwig van Beethoven. Počas jesenných prázdnin sa môžete vydať na prehliadku so sprievodcom a objavovať sedem divov Dolnej Krupej.

Popoludnie môžete zakončiť v rozáriu Márie Henriety Chotekovej a poprechádzať sa v jesenných záhradách, kde rastie viac ako 1100 ruží. Dostanete sa k nemu prechodom priamo zo zámockého parku, s ktorým susedí areál Medolandie.

Pre deti si tu pripravili vedomostnú hru s názvom Tajomstvo Medolandie, kde odhalia, koho prácu si v medovinárstve cenia najviac.

„Pre dospelých bude počas víkendu k dispozícii ochutnávka oceňovaného destilátu 1000 ročná včela, ako aj prehliadky našej Villy Apimed, medovej veže a podzemia o 15:00 a 16:00 hodine,‟ povedala Mária Kudláčová, riaditeľka spoločnosti Apimed.

Golf v Kamennom mlyne

FOTO: Región Trnava

Aj v golfovom areáli v Trnave bude sobota 30. októbra 2021 venovaná deťom.

Tie sa spolu s rodičmi môžu zúčastniť na Benefičnom golfovom turnaji so začiatkom o 11:00 hod. Štartovné bude dobrovoľné a všetky finančné príspevky organizátori venujú pre OZ Slniečko na ceste pri Detskej fakultnej nemocnici Kramáre.

„Pozývame deti aj dospelých, golfistov aj nehráčov stráviť poslednú októbrovú sobotu pri golfe a zároveň pomôcť tým, ktorí to potrebujú,‟ uviedol Jakub Hrušovský, marketingový riaditeľ Golf Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2021 13:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.