reklama

Tipy na jesenné aktivity v trnavskom regióne

Október so sebou síce prináša jesenné ochladenie, no Región Trnava má aj v tomto ročnom období čo ponúknuť výletníkom, turistom i domácim. Ak chcete počas týždňa po práci vybehnúť na prechádzku, sú tu otvorené turistické chodníky a cyklotrasy Malých Karpát. K jesennej prírode patrí i oberanie hrozna a vinárska sezóna, a tak sa nezabudnite zastaviť v jednom z lokálnych vinárstiev. Navyše na vás čaká jesenná edícia Trnavskej hudobnej jari a Rošindolský trh.

Pre tých, ktorí obľubujú prechádzky či cyklotúry, sú aj počas jesene veľmi dobre prístupné trasy v Malých Karpatoch. Obec Smolenice, okolie Dobrej vody, zrúcanina kláštora Katarínka či Dolina Hlboče ponúkajú miesta na oddych, výlet na bicykli či rodinné popoludnie pri ohnisku.

„Do nedele 17. októbra majú turisti možnosť odviezť sa cyklobusom z Trnavy až do Brezovej pod Bradlom alebo v obci Smolenice využiť novinku, ktorou sú zdieľané bicykle. Na ich požičanie stačí telefón a stojany sa nachádzajú na frekventovaných miestach, ako je železničná stanica, areál výrobcu Včeloviny či na začiatku cesty k Smolenickému zámku. Takže aj keď prídete vlakom či autom, bicykle si môžete požičať a pri odchode domov ich zas vrátiť,“ poznamenal Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

FOTO: Obec Smolenice

Rodinné vinárstva v Trnave a okolí sú miestom spätým s prírodou, vhodné na oddych a vychutnanie si dobrého lokálneho vína od obľúbeného dodávateľa. Svoje brány otvárajú aj počas jesene, kde sú možné aj ochutnávky a degustácie pre menšie skupiny.

„Hrozno je tento rok veľmi pekné a zdravé,“ skonštatovala Mária Šebová, majiteľka vinárstva Karpatská Perla zo Šenkvíc a dodala, že „pokiaľ ide o ochutnávky, tie môžeme robiť aj počas jesene, podľa súčasných platných pravidiel“.

Počas druhého októbrového víkendu nevynechajte podujatia Rošindolský trh a jesennú edíciu festivalu klasickej hudby Trnavská hudobná jar.

V sobotu 9. októbra 2021 sa bude konať druhé pokračovanie Rošindolského trhu v obci Ružindol neďaleko Trnavy a to od 14:00 hod. až do zotmenia.

Lokálny trh ponúkne návštevníkom z Ružindola ale i blízkeho okolia tradičné domáce koláče, kváskové pečivo či víno z miestneho vinárstva Dobrý pocit. „Nebudú chýbať aj skvelé domáce sirupy či slivkový džem s perníkom podľa tajného rodinného receptu,“ pripomenuli organizátori jesenného Rošindolského trhu.

FOTO: Peter a Veronika

Aj klasická hudba čoskoro odznie v Trnave a to pri príležitosti festivalu klasickej hudby Trnavská hudobná jar, ktorý bude mať tento rok aj svoju jesennú edíciu.

Koncert plný skvelých umeleckých výkonov bude už v nedeľu 10. októbra 2021 o 17:00 hod. v koncertnej sále Marianum.

Počas piesňového recitálu s názvom Letné noci sa predstavia mezzosopranistka Lucia Duchoňová a klavirista Maroš Klátik so skladbami od A. Dvořáka, B. Smetanu a ďalších hudobných skladateľov. Koncert organizuje Mesto Trnava a Bachova spoločnosť na Slovensku. Vstupné je dobrovoľné.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2021 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.