reklama

Na opravu najhorších ciest v trnavskom regióne musia vodiči stále čakať

Katastrofálne rozbité cesty z Trnavy do Zelenča a cez obec Smolenice kraj v tomto roku neopraví.

Dve najhoršie komunikácie v trnavskom regióne si pýtajú kompletnú rekonštrukciu už niekoľko rokov. Hoci na začiatku roka 2013 existovala nádej, že Trnavský samosprávny kraj (TTSK) cesty opraví ešte v tomto roku, napokon projekty odložil.

Z materiálu, ktorý pripravil odbor dopravnej politiky TTSK na najbližšie rokovanie krajského parlamentu vyplýva, že v Smoleniciach sú problémy s majetkovoprávnym vysporiadaním pozemkov.

Obec Smolenice zabezpečila spracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a TTSK požiadal o vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby.

smolenice-cesta
Prejazd rozbitou cestou v Smoleniciach trápi vodičov už celé roky

Dokumentáciu je potrebné rozdeliť na etapy a následne požiadať o vydanie stavebného povolenia. V súčasnosti sa spracováva projektová dokumentácia na rekonštrukciu cesty v dvoch etapách, pričom bude realizovaná len I. etapa rekonštrukcie. K realizácii II. etapy môže dôjsť až po majetkovoprávnom vysporiadaní pozemkov,“ informuje odbor dopravnej politiky s dovetkom, že predpokladaný termín realizácie je v roku 2014.

Predbežné náklady na kompletnú rekonštrukciu 2,3 – kilometrového úseku cesty v Smoleniciach sú 1 milión eur.

Do konca tohto roku plánuje kraj získať stavebné povolenie a dosiahnuť majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov aj v prípade plánovanej obnovy vyše dvojkilometrového úseku cesty medzi Trnavou a Zelenčom.

zelenec-cesta
Vyhnúť sa výtlkom pri Zelenči si žiada nielen vodičské umenie, ale často aj šťastie

Ilustračné foto: maps.google.com

Predpokladaný termín ukončenia týchto prác je do konca roka 2013 a predpokladaný termín realizácie je v roku 2014,“ uvádza sa v správe odboru dopravnej politiky TTSK.

Rekonštrukcia komunikácie III. triedy medzi Trnavou a Zelenčom, ktorá je najmä v zimnom období pre vodičov a ich autá doslova pascou plnou desiatok hlbokých výtlkov, má stáť krajskú pokladňu približne 1,5 milióna eur.

V budúcom roku plánuje TTSK opraviť aj cestu medzi Zavarom a Šúrovcami.

Rozhodujúcim faktorom pre realizáciu vyššie uvedených rekonštrukcií ciest v roku 2014 však bude schválenie rozpočtu TTSK na rok 2014, najmä zabezpečenie zdrojového krytia registra investícií,“ pripomína Alexandra Silberhorn, riaditeľka odboru dopravnej politiky Trnavského samosprávneho kraja.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2013 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.