reklama

Smolenický zámok pozýva na vzrušujúce večerné prehliadky za svetla lampášov

Smolenický zámok organizuje večerné prehliadky za svetla lampášov s názvom Osudové ženy Jozefa Pálffyho. Návštevníci budú mať možnosť spoznať príbehy jedného z najznámejších rodov Uhorska počas troch dní od pondelka 30. októbra do stredy 1. novembra 2023.

Večerné prehliadky sa začnú na nádvorí Smolenického zámku v čase od 17:00 do 20:00 h.

„Počas jesenných prázdnin, a predovšetkým tiež Halloweenskej noci, chceme turistom priniesť originálny zážitok. Zažijú vzrušujúcu cestu časom, preniknú do tajomstiev minulosti tejto historickej pamiatky a odnesú si so sebou nezabudnuteľné spomienky,“ hovorí Martina Andrisová, PR manažérka Smolenického zámku.

Celé podujatie spestria sprievodcovia, v tomto prípade, grófky Paulína a Lucia Pálffyové, ktoré interaktívnou formou porozprávajú o živote Pálffyovcov, rodu, ktorý sa počas uhorského štátu postaral o vznik zámku.

„U nás je už zvykom, že večerné prehliadky spestrujú sprievodcovia prezlečení v dobových kostýmoch. Návštevníkom umožnia prejsť sa po zámockých chodbách len za svetla lampášov a vypočuť si príbehy dávno zabudnuté,“ dodáva Martina Andrisová.

FOTO: Smolenický zámok

Podujatie je vhodné aj pre deti. Pripravené budú scénické prehliadky, do ktorých budú sprievodcovia zapájať aj návštevníkov a na záver bude sladká odmena. Tí najšikovnejší, ktorí splnia interaktívne aktivity a vyriešia hádanku, si svoju odmenu nájdu v Rytierskej sále, ktorá nie je bežne sprístupnená pre verejnosť.

Účastníci podujatia budú mať zároveň možnosť medzi prvými vidieť novú expozíciu v kaplnke Smolenického zámku s názvom Odievanie v premenách času: od renesancie po secesiu, kde ich bude čakať pestrá zbierka historických a divadelných kostýmov a parochní.

Smolenický zámok zostáva otvorený aj počas jesenných prázdnin denne od 11:00 do 15:00 h.

„Počas dňa môžu návštevníci využiť stále prístupné turistické chodníky v Smoleniciach, ktoré sú vhodné na prechádzku v jesennej prírode Malých Karpát. Počas októbra je tiež otvorená jaskyňa Driny a celoročne miestne medovinárstvo Včelovina pod zámkom,“ doplnil Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Prehliadka Osudové ženy Jozef Pállfyho je spoplatnená.

Vstupné: dospelí – 6 €, deti od 6 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP – 5 €, deti do 6 rokov zdarma.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2023 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.