reklama

Trnava Tourism pripravila počas leta sobotné prehliadky mesta

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism naplánovala pri príležitosti 777. výročia udelenia výsad mestu Trnava počas letných mesiacov júl – august pre všetkých záujemcov o jeho históriu zaujímavé prehliadky spojené s degustáciou vína „Malý Rím & Víno“.

Počas celého leta bude sprievodca odetý v dobovom kostýme sprevádzať návštevníkov bohatou históriou Trnavy, ktorá v minulosti právom obhajovala titul slobodného kráľovského mesta ako jedného z najvýznamnejších obchodníckych miest s vínom v strednom Uhorsku.

Výsadu slobodného kráľovského mesta získala Trnava pred 777 rokmi od kráľa Bela IV. Trnava sa v minulosti preslávila nielen prvenstvom slobodného kráľovského mesta na území dnešného Slovenska, svojím významným postavením v obchodovaní s vínom, ale i tým, že tu viac ako 250 rokov sídlilo ostrihomské arcibiskupstvo s kapitulou.

bazilika-koprda

Foto: Trnava Tourism / Matúš Koprda

Sobotné prehliadky Trnavy

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism si pri príležitosti 777. výročia udelenia výsad mestu pripravila pre verejnosť zaujímavé prehliadky, ktoré priblížia návštevníkom jeho slávnu históriu.

Každú sobotu v mesiacoch júl a august v čase od 16:00 do 18:00 sa záujemcovia dostanú na miesta, ktoré nepoznajú, alebo také, ktoré budú špeciálne sprístupnené len počas týchto prehliadok.

Počas dvojhodinovej prehliadky navštívia sakrálne alebo svetské pamiatky mesta, dozvedia sa o histórii vinárstva a vinohradníctva od čias stredoveku a ochutnajú degustačnú vzorku vína z Regiónu Tirnavia.

Miesto stretnutia účastníkov so sprievodcom je na Trojičnom námestí priamo pred Turistickým informačným centrom. Cena vstupného je 5 eur na osobu.

prehliadky

Foto: Trnava Tourism

Vstupenky je možné zakúpiť si priamo v Turistickom informačnom centre – Regiónu Tirnavia alebo rezervovať na webovej stránke www.regiontirnavia.sk, telefonicky na tel.č. +421/33 3236 440 alebo zaslaním emailu na info@trnavatourism.sk.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2015 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.