reklama

Sobotné prehliadky sakrálnych pamiatok Trnavy pokračujú aj počas novembra

Pre milovníkov histórie a cestovania pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism sobotné prehliadky aj počas mesiaca november.

Zažite návrat do minulosti a spoznajte stredovekú Trnavu. Vydajte sa spolu s nami na cestu poznávania kráľovského mesta vždy v sobotu v čase od 10:30 do 12:00 hod. Zoznámite sa s legendami a ich príbehmi, ktoré tvorili stredovekú históriu Trnavy.

Počas prehliadky navštívite spolu so sprievodcom najznámejšie sakrálne pamiatky Trnavy, ktoré patria medzi najvyhľadávanejšie dominanty mesta.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa je prvou ranobarokovou stavbou na Slovensku, ktorá patrí k najkrajším v Európe. Skvostom tejto sakrálnej stavby je interiér s pôvodným celodreveným hlavným oltárom z roku 1640, vysoký 20,3 m a široký 14,8 m. Katedrálu sv. Jána Krstiteľa navštívil v roku 2003 aj Svätý Otec Ján Pavol II., o čom svedčí aj pamätná socha na Univerzitnom námestí.

bazilika
Ilustračné foto: Trnava Tourism

Bazilika sv. Mikuláša je významnou pamiatkou mesta, ktorej výstavba sa začala už v roku 1380. Tento gotický trojloďový kostol bol postavený na mieste staršieho románskeho kostola, na ktorý sa vzťahuje najstaršia písomná zmienka o Trnave. Chrám je dlhý 60 m, široký 31 m a výška hlavnej lode je 18 m. V barokovej kaplnke Panny Márie Trnavskej je milostivý obraz, na ktorom sa pri tragických udalostiach v meste objavili na tvári Panny Márie krvavé slzy a pot. V roku 2008 bol vďaka milostivému obrazu kostol vyhlásený za významné Mariánske pútnické miesto Trnavskej arcidiecézy.

Prvá prehliadka zameraná na sakrálne stavby Trnavy sa uskutoční 14. novembra 2015.

Miesto stretnutia účastníkov prehliadky so sprievodcom je na Trojičnom námestí priamo pred Turistickým informačným centrom v Trnave.

Cena vstupného je 3 € dospelí a 2 € študenti/seniori. Vstupenky je možné zakúpiť priamo v Turistickom informačnom centre – Regiónu Tirnavia, telefonicky na čísle +421/33 3236 440, zaslaním emailu na info@trnavatourism.sk alebo prostredníctvom online rezervácie na www.regiontirnavia.sk.

(TS Trnava Tourism)

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2015 22:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.