reklama

Alternatívny HULIFEST sa vracia do Zelenča po šiestich rokoch

HUdobný LInčiansky FESTival alebo HULIFEST je originálne podujatie, ktoré organizujú muzikantskí nadšenci zo Zelenča už po šiesty raz.

HULIFEST zažil svoju premiéru už v roku 1996, druhým ročníkom pokračoval o rok neskôr. Potom nastala dlhá pauza až do roku 2005. Ďalšie ročníky nasledovali v rokoch 2007 a 2009.

Milovníci alternatívnej rockovej hudby sa stretnú v KD Zeleneč po šiestich rokoch v sobotu 17. októbra.

“Festival bol vždy postavený na domácich kapelách z Trnavy a okolia, ku ktorým sa pridal jeden či dvaja headlineri. Inak tomu nebude ani v tomto roku. Samozrejme, ctíme tradície a výberom kapiel pokračujeme v alternatívnych hudobných štýloch,” v skratke komentujú organizátori festivalu, hudobníci Marek Antal a Juraj Rudík.

Do Zelenča zavítajú trnavské kapely FishArtCollection a Dream Field, domácich budú reprezentovať Landfil, z Hoste prídu Four Faces a z Bratislavy From Our Hands a Genius Locci.

hulifest

FOTO: hulifest.sk

Začiatok akcie je naplánovaný na 19. hodinu.

Vstupné je 6 eur, lístky si zakúpite priamo na mieste v KD Zeleneč.

INFO:

Udalosť na Facebooku:
www.facebook.com/events/861413087288675

Web:
www.hulifest.sk

hulifest-pl

HULIFEST 2015 – INFO O KAPELÁCH

FROM OUR HANDS – Prakticky okamžite sa chalani pustili do nahrávania debutového CD. Popri častom koncertovaní a vystriedaní viacerých slovenských nahrávacích štúdií sa kapela rozhoduje nahrať si svoj debut svojpomocne a vydať na vlastné náklady. V tejto dobe vzniká aj hit With No Excuses, ktorý sa stáva aj súčasťou reklamnej kampane spoločnosti T-Mobile. Hneď začiatkom roku 2009 kapela predskakuje Iné Kafe pred vypredanou incheba arénou v Prahe. Na jar podpisujú zmluvu na 4 albumy s českým labelom Xproduction a nasleduje prvé turné spolu s kapelou Sunshine.
Začiatkom leta vychádza album Buildings Fall, ktoré obsahuje aj videoklip k piesni Let It Burn. CD je prakticky hneď vypredané.. V lete roku 2009 si From Our Hands zahrali na množstve festivalov, vrátane tých najväčších v Čechách aj na Slovensku. Za všetky treba spomenúť festival Rock For People, kde From Our Hands hrali pred trojtisícovou kulisou. Koncom marca 2012 si ich legendárna kapela THE PRODIGY vybrala ako support pre ich koncert v Bratislave.
Rok 2014: Po tom čo sa kapela vrátila z koncertovania v severnej Amerike, vypúšťa do sveta už tretí radový album. Album nesie názov Individuals a kapela na ňom pracovala takmer tri roky.O kompletnú produkciu albumu sa starajú chalani výhradne sami. Na jeseň absolvujú česko- slovenské turné k novému albumu .
Rok 2015: plánovaný videoklip a turné so slovenskou kapelou THE PARANOID.

GENIUS LOCCI – GENIUS LOCCI je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov nesúci sa v žánroch indie folk / dream pop s autorskou tvorbou, spievanou v angličtine.
Za približne rok a pol svojej existencie odohrali vyše 70 koncertov v music cluboch, na hudobných a filmových festivaloch, slávnostnom odovzdávaní divadelných cien DOSKY, showcase festivaly Waves Bratislava 2014, Liveurope Showcase 2015 vo Varšave alebo aj ako
predkapela britského speváka Toma Odella. V lete
2015 kapela odohrala koncerty napríklad na Grape festivale, Bažant Pohoda festivale a odohrala support koncert pre Passenger.
Kapela bola nominovaná v kategóri “Objav roka” vrámci
hudobných ocenení Radio Head Awards 2014.
V máji 2014 GENIUS LOCCI vydali na vlastné náklady EP
“Innate” a momentálne sa pripravujú na nahrávanie svojho
debutového albumu.

FISHARTCOLLECTION – Trnavská kapela, ktorá si už určitú dobu úspešne buduje svoje teplé miestečko, nielen v našom regióne, na Slovensku, ale aj s presahom za hranice. Kapela tvorená ostrieľanými muzikantami, ktorí v tomto zoskupení pustili svoju hudobnú fantáziu na plné obrátky. Spájanie, miešanie a deštrukcia hudobných štýlov je ich cestou a očividne ich baví. Ak máte radi tvrdú hudbu, ktorá má energiu, ale zároveň nadhľad, a k tomu ešte fúkaciu harmoniku! tak si Fishartcollection určite nenechajte ujsť. Bude to jazda!

LANDFIL – mladá kapela zo Zelenča a Trnavy, hrá alternative/acoustic/rock, vznikli v roku 2012.
Za hudobné úspechy považujú víťazstvo v súťaži Skuteční liga v Prahe v roku 2013 + cena „Spěvačka roka“, ktorú získala speváčka Ivana, taktiež víťazstvo v súťaži Stropkovská hudobná liga 2013 + cena „Speváčka roka“. Okrem toho mali možnosť si nahrať skladbu „Sorry“ v rádiu Expres, hrali na festivaloch Rock for People v Hradec Králové, Dobrý festival v Prešove, Tuning zraz Svidník a na veľa, veľa ďalších akciách. Hudbu berú viac ako svoje hobby, dávajú do nej všetky pocity, nálady, ktoré prežívajú. Texty vychádzajú z momentálnych emócií, postojov, rôznych situácii a období, ktoré prežili.
Na koniec len toľko kapela o sebe: Nie, nie sme skládka odpadu (LANDFILL bez posledného L!).Triedime dobrú hudbu od zlej.

DF – kapela, ktorej členovia sú pozliezaní z rôznych častí Slovenska, ale situovaní v meste Trnava. Je ich miestami až 5, z toho 4 ks mužov a 1 ks žena. Nedávno dokončili ich prvé EP White Noise, na ktoré napratali 4 skladby. Sú alternatívne ladenou rocková kapelou, čo môže v tomto ročnom období znamenať takmer čokoľvek. Najlepšie ich preto asi okrem vlastnej tvorby vystihujú kapely, ktoré ich ovplyvnili: Radiohead, Sigur Rós, Mutemath, Björk. Ak vám je málo, nebojte sa navštíviť ich web: www.dreamfield.sk . Tu, mimo inšieho obsahu, nájdete aj ich EP, stiahnuteľné za ľubovolnú sumu.

FOUR FACES – Seriózny metal z Hoste, info na bandzone.cz/fourfaces.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2015 2:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.