reklama

V pondelok vytvoria učitelia pred trnavskou radnicou živú reťaz

Nespokojní učitelia vytvoria v pondelok 1. februára popoludní pred trnavskou radnicou živú reťaz. K vyjadreniu podpory pozývajú aj verejnosť.

Aktuálny boj slovenských pedagógov o lepšie financovanie, spravodlivejšie a dôstojnejšie pracovné podmienky v školstve, sa odohráva aj vo viacerých mestách a na uliciach.

Živú reťaz vytvoria učitelia na pešej zóne pred radnicou v pondelok 1. februára 2016 o 16.30 hodine.

“Čím viac nás bude, tým dlhšia bude naša reťaz, ktorou ukážeme, že sme ľudia a dokážeme držať spolu. Vieme sa podporiť, vieme si pomôcť, pretože ľudskosť sa z nás ešte stále nevytratila. A ukážeme všetkým, že ‘jedna zápalka, môže zapáliť tisíc zápaliek’. Prineste si so sebou zvonce, sviečky, dobrú náladu a odhodlanie vydržať,” vyzývajú členovia Iniciatívy slovenských učiteľov k vyjadreniu spolupatričnosti nielen svojich kolegov, ale aj študentov, rodičov a verejnosť.

strajk-ucitelov

V piatok 29. januára, päť dní po zahájení štrajku, zotrvávalo podľa údajov Iniciatívy v ostrom štrajku takmer 11 000 pedagógov na viac než 750 školách.

“Štrajk učiteľov, do ktorého sa celkovo zapojilo už viac ako 13 tisíc pedagógov z viac ako 850 škôl, je krajným riešením a momentálne zasahuje viac ako 130 000 detí a žiakov, ktorým vláda svojou nečinnosťou nevie naplniť základnú garanciu práva na vzdelanie, čím si neplní svoju povinnosť,” pripomenuli zástupcovia štrajkového výboru v otovorenom liste ministrovi školstva Jurajovi Draxlerovi.

Dôvodom vyhlásenia štrajku je dlhodobé ignorovanie požiadaviek učiteľskej obce, odborových a profesijných organizácií v školstve na zabezpečenie primeraného financovania školstva.

Cieľom vyhlásenia štrajku je primäť vládu SR, aby pred uplynutím svojho mandátu naplnila právo zamestnan- cov školstva, garantované Článkom 36 Ústavy SR, na spravodlivé a uspokojujúce pracovné podmienky a na dostatočnú odmenu za vykonanú prácu, ktorá by im umožnila dôstojnú životnú úroveň, vyhlásila Iniciatíva slovenských učiteľov.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2016 17:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V pondelok vytvoria učitelia pred trnavskou radnicou živú reťaz”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.