reklama

V pondelok vytvoria učitelia pred trnavskou radnicou živú reťaz

Nespokojní učitelia vytvoria v pondelok 1. februára popoludní pred trnavskou radnicou živú reťaz. K vyjadreniu podpory pozývajú aj verejnosť.

Aktuálny boj slovenských pedagógov o lepšie financovanie, spravodlivejšie a dôstojnejšie pracovné podmienky v školstve, sa odohráva aj vo viacerých mestách a na uliciach.

Živú reťaz vytvoria učitelia na pešej zóne pred radnicou v pondelok 1. februára 2016 o 16.30 hodine.

„Čím viac nás bude, tým dlhšia bude naša reťaz, ktorou ukážeme, že sme ľudia a dokážeme držať spolu. Vieme sa podporiť, vieme si pomôcť, pretože ľudskosť sa z nás ešte stále nevytratila. A ukážeme všetkým, že ‚jedna zápalka, môže zapáliť tisíc zápaliek‘. Prineste si so sebou zvonce, sviečky, dobrú náladu a odhodlanie vydržať,“ vyzývajú členovia Iniciatívy slovenských učiteľov k vyjadreniu spolupatričnosti nielen svojich kolegov, ale aj študentov, rodičov a verejnosť.

strajk-ucitelov

V piatok 29. januára, päť dní po zahájení štrajku, zotrvávalo podľa údajov Iniciatívy v ostrom štrajku takmer 11 000 pedagógov na viac než 750 školách.

„Štrajk učiteľov, do ktorého sa celkovo zapojilo už viac ako 13 tisíc pedagógov z viac ako 850 škôl, je krajným riešením a momentálne zasahuje viac ako 130 000 detí a žiakov, ktorým vláda svojou nečinnosťou nevie naplniť základnú garanciu práva na vzdelanie, čím si neplní svoju povinnosť,“ pripomenuli zástupcovia štrajkového výboru v otovorenom liste ministrovi školstva Jurajovi Draxlerovi.

Dôvodom vyhlásenia štrajku je dlhodobé ignorovanie požiadaviek učiteľskej obce, odborových a profesijných organizácií v školstve na zabezpečenie primeraného financovania školstva.

Cieľom vyhlásenia štrajku je primäť vládu SR, aby pred uplynutím svojho mandátu naplnila právo zamestnan- cov školstva, garantované Článkom 36 Ústavy SR, na spravodlivé a uspokojujúce pracovné podmienky a na dostatočnú odmenu za vykonanú prácu, ktorá by im umožnila dôstojnú životnú úroveň, vyhlásila Iniciatíva slovenských učiteľov.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2016 17:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V pondelok vytvoria učitelia pred trnavskou radnicou živú reťaz”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.