reklama

Do štrajku učiteľov sa okrem ZŠ v Modranke zapoja v pondelok všetky trnavské základné školy

V pondelok 26. novembra začne celoštátny, časovo neobmedzený štrajk slovenských učiteľov.

Učiteľskí odborári definitívne rozhodli o jeho uskutočnení v stredu 21. novembra.

V Trnave sa do štrajku zapoja všetky základné školy a školské zariadenia okrem ZŠ a MŠ I. Krasku v Modranke, ktorá štrajk iba podporuje.

Štrajk ohlásili školy na tri až štyri dni, podľa vývoja situácie,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

O trvaní štrajku sa rozhodnú učitelia podľa vlastného uváženia na každej škole samostatne.

Do štrajku sa zapojí aj osem materských škôl. Ďalších desať MŠ štrajk podporí, ale sa nezapojí.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Pedagógovia kvôli štrajku prídu o časť miezd. Peniaze, ktoré nedostanú k výplate, zostanú podľa Tomašoviča v rozpočte jednotlivých škôl a budú použité na pokrytie potrieb výchovno-vzdelávacieho procesu podľa uváženia vedenia školy.

Mesto nemá kompetencie na to, aby do štrajku vstupovalo, alebo ho zastavilo či eliminovalo dôsledky na rodičov a deti. Navyše, štrajk nevznikol z dôvodov, ktoré by vyplývali z kompetencií miest a obcí,“ prízvukoval.

Vyhlásenie Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku:

Žiadame, aby vláda SR Memorandom deklarovala každým rokom svojho vládnutia postupnými krokmi zvýšenie financií do školstva v takej výške, ktorá zaručí vyrovnanie sa vyspelým štátom Európskej únie v prídele podielu 6 % HDP do školstva v horizonte rokov 2013 – 2016, ktoré bude zárukou lepšieho materiálneho a technického zabezpečenia všetkých typov škôl a zárukou spravodlivého odmeňovania zamestnancov regionálneho a vysokého školstva.

Skvalitnenie školskej legislatívy a zohľadnenie právnych istôt žiadame riešiť novelizáciou zákonov tak, aby sa vytvorili podmienky na skvalitnenie vzdelávania, na finančné zabezpečenie škôl a aby bola odstránená deformácia odmeňovania zamestnancov.

Prvým krokom pre úspešnosť dosiahnutia lepšieho vzdelávania našich detí a mládeže považujeme zlepšenie odmeňovania zamestnancov školstva už v roku 2013 zvýšením tarifných platov minimálne vo výške 10%.“

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2012 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do štrajku učiteľov sa okrem ZŠ v Modranke zapoja v pondelok všetky trnavské základné školy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.