reklama

Učitelia prerušili štrajk, od štvrtka majú byť otvorené všetky školy v Trnave

Od štvrtka 29. novembra bude po troch dňoch obnovené vyučovanie vo všetkých materských a základných školách na území Trnavy.

Informáciu potvrdil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Do štrajku sa v Trnave zapojili všetky základné školy okrem spojenej ZŠ a MŠ v Modranke, ako aj osem z osemnástich materských škôl.

Zostávajúce škôlky, ako aj ZŠ a MŠ I. Krasku v Modranke, štrajk podporili aspoň morálne.

Trnavskí pedagogickí pracovníci tak zareagovali na oznámenie odborárov o prerušení štrajku, ktorý nemusí byť posledným.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Dôvodom prerušenia celozväzového štrajku je, že predstavitelia vlády SR začali 27. novembra rokovať so štrajkovým výborom o dôvodoch a cieľoch štrajku, najmä o skvalitnení vzdelávania a dofinancovaní školstva,“ zverejnili vyhlásenie v stredu 28. novembra zástupcovia Odborového zväzu pracovníkov vedy a školstva SR.

Zástupcovia Nových školských odborov považujú tento krok za zradu. Prerušenie štrajku sa nepáči ani mnohým učiteľom.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2012 15:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Učitelia prerušili štrajk, od štvrtka majú byť otvorené všetky školy v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.