reklama

Základné školy v Trnave vyhovejú všetkým prihláseným žiakom, materské školy prijmú od 1. júna len obmedzený počet detí

Na základe záujmu rodičov podniká mestská samospráva kroky na návrat detí od 1. júna 2020 do základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava.

Do základných škôl prihlásili rodičia spolu 1838 žiakov prvého až piateho ročníka.

„Vyhovieť bolo možné všetkým, podľa usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR budú školáci rozdelení do skupín s maximálnym počtom dvadsať osôb, aby sa eliminovalo riziko šírenia ochorenia COVID-19,“ uviedla hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

FOTO: Arthur Krijgsman / Pexels

Do materských škôl by rodičia chceli umiestniť 1116 detí, nie všetky je však možné počas trvajúcich preventívnych opatrení prijať.

„V jednej skupine môže byť nanajvýš pätnásť detí, pričom sa pri nich budú striedať dve učiteľky. Nie všetky zamestnankyne však v tomto čase môžu nastúpiť do práce, preto sme pri vytváraní skupín limitovaní množstvom personálu a takisto priestorovými možnosťami jednotlivých budov,“ priblížil Michal Špernoga, vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

„Škôlky, ktoré majú napríklad iba dve triedy, môžu prijať len tridsať detí. Niekde bude z kapacitných dôvodov fungovať iba poldenná prevádzka,“ upresnil.

Uprednostnené budú deti rodičov v tzv. prvej línii boja s koronavírusom, teda deti zdravotníckych pracovníkov, príslušníkov hasičského a záchranného zboru, policajného zboru, deti pedagogických pracovníkov a taktiež deti zo sociálne znevýhodneného prostredia i tie, ktoré od septembra nastupujú na plnenie povinnej školskej dochádzky.

ZŠ a MŠ budú zákonných zástupcov detí o možnosti navštevovania školy, resp. škôlky počas júna informovať priamo.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2020 7:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Základné školy v Trnave vyhovejú všetkým prihláseným žiakom, materské školy prijmú od 1. júna len obmedzený počet detí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.