reklama

Od utorka 10. marca do piatka 13. marca budú zatvorené jasle, materské a základné školy v Trnave

Mesto Trnava oznamuje, že od od utorka 10. do piatka 13. marca 2020 budú zatvorené jasle, materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Počas prerušenia školskej dochádzky samospráva rodičom odporúča obmedziť pohyb detí mimo domácnosti a zvážiť ich účasť na krúžkovej činnosti. Zabezpečená je dezinfekcia škôl a školských zariadení, informuje radnica v tlačovej správe.

Rozhodol o tom krízový štáb mesta Trnava na zasadnutí v pondelok 9. marca 2020.

„V Trnave do tejto chvíle neevidujeme potvrdený prípad ochorenia COVID-19, napriek tomu však podnikáme všetky potrebné kroky a preventívne opatrenia. Rozhodne nie je dôvod na paniku, treba sa však správať zodpovedne a byť pripravený na prípadné komplikácie,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Ilustračné foto

Jednou z najrizikovejších skupín sú seniori. V Zariadení pre seniorov i Zariadení opatrovateľskej služby platí od 6. marca 2020 zákaz návštev a sprísnený hygienický režim, denné centrá budú od utorka 10. marca zatvorené až do odvolania. Kontinuálna dezinfekcia zariadení je samozrejmosťou.

Samospráva zároveň zrušila všetky kultúrne a športové podujatia v priestoroch a kompetencii Mesta Trnava a jeho organizácií.

„Verejnosti dôrazne odporúčame vyhýbať sa miestam s predpokladanou vyššou koncentráciou osôb. Usporiadatelia spoločenských podujatí by ich organizáciu minimálne počas marca mali dôkladne zvážiť,“ uviedol primátor. „Rovnako občanom odporúčame navštevovať priestory mestskej polikliniky len v nevyhnutných prípadoch a na čo najkratší čas. Nájomcov v poliklinike sme vyzvali, aby dodržiavali usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva SR a sprísnili hygienické opatrenia.“

Špeciálny režim platí aj na mestskom úrade: Klientske centrum, pokladňa, ohlasovňa pobytov a matrika fungujú ďalej za sprísnených hygienických opatrení. Klienti teda dočasne nebudú mať prístup na pracoviská jednotlivých odborov MsÚ na 1. a 2. poschodí na Trhovej 3.

Zmeny sa dotknú aj činnosti výborov mestských častí, ktorých stretnutia sú do odvolania zrušené, rovnako aj stretnutia k Participatívnemu rozpočtu pre Trnavu, stretnutia komisií budú bez prítomnosti verejnosti, resp. ich hlasovanie sa uskutoční elektronicky.

Sprísnené hygienické opatrenia sa dotknú aj zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa takisto budú konať bez účasti verejnosti.

Naplánované svadby na radnici sa uskutočnia za sprísneného režimu, uvítania do života sú od 10. marca 2020 až do odvolania zrušené.

Spoločnosť Arriva Trnava na základe žiadosti Mesta Trnava od minulého týždňa vykonáva dezinfekciu všetkých autobusov MAD v meste.

Mesto Trnava spadá pod krízový štáb Okresného úradu a riadi sa jeho pokynmi. Samospráva je v neustálom kontakte s odborníkmi, štátnymi a verejnými inštitúciami (Ministerstvo zdravotníctva SR, Regionálny úrad verejného zdravotníctva a ďalšie), sleduje dianie a je pripravené na možné scenáre.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2020 14:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Od utorka 10. marca do piatka 13. marca budú zatvorené jasle, materské a základné školy v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.