reklama

Rodičia majú do piatku možnosť nahlásiť, či budú ich deti v júni navštevovať základné a materské školy

Od 1. júna 2020 sa budú môcť opäť otvoriť materské školy a prvých päť ročníkov základných škôl. Nástup detí je dobrovoľný – záleží na rodičoch, ktorí majú svoje rozhodnutie nahlásiť do piatku 22. mája 2020 do 12.00 hod. Spolu so školami a škôlkami budú znova fungovať aj školské kluby detí, informuje Mesto Trnava.

Presný režim, v akom budú jednotlivé ZŠ a MŠ otvorené, bude podľa trnavskej samosprávy záležať jednak na vývoji situácie spojenej s ochorením COVID-19, ako aj na konkrétnych personálnych, materiálnych a priestorových možností týchto inštitúcií.

„Školy dnes začali oslovovať rodičov cez portál Edupage, prípadne e-mailom,“ hovorí viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská. „Do piatku potrebujeme mať údaje o počte žiakov, ktorí sa do škôl vrátia, aby sme vedeli promptne zabezpečiť chod škôl, školských klubov aj jedální.“

Ilustračné foto

Vzhľadom na kapacitné možnosti budú do materských škôl prednostne umiestňované deti rodičov v tzv. prvej línii boja s koronavírusom, teda deti zdravotníckych pracovníkov, príslušníkov hasičského a záchranného zboru, policajného zboru, deti pedagogických pracovníkov a taktiež deti zo sociálne znevýhodneného prostredia i tie, ktoré od septembra nastupujú na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Škôlkari budú rozdelení do skupín s maximálnym počtom pätnásť detí.

Vyučovanie na základných školách bude mať dve formy: žiaci prvého až piateho ročníka môžu školu navštevovať osobne, alebo sa budú vzdelávať doma tak ako doteraz, šiestaci až deviataci ostávajú na dištančnom štúdiu.

„Žiaci budú na vyučovaní i v školskom klube rozdelení do skupín, v jednej ich bude maximálne dvadsať. V jednej skupine môžu byť deti z viacerých tried, ich zloženie sa však nebude meniť, aj keby počet žiakov klesol, aby nedochádzalo k presunu žiakov medzi jednotlivými skupinami,“ upresnila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Deti budú mať v škôlkach celodennú stravu, pre školákov budú zabezpečené obedy.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2020 7:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.