reklama

Baráž o extraligu je istá. aj po 15. kole je Hit UCM Trnava bez prehry

V sobotu 13. februára 2016 odohrali volejbalový zápas 1. ligy žien medzi domácimi líderkami tabuľky Hit UCM Trnava a druhým družstvom v tabuľke VK TAMI Bratislava.

Dvojkolo bolo výnimočné hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem toho, že sa stretli „susedia“ z tabuľky (1. a 2. miesto), zápas mohol rozhodnúť štyri kolá pred koncom základnej časti o 1. mieste v tabuľke, ktoré zaručuje postup do baráže o extraligu.

V minulých sezónach družstvo VK TAMI Bratislava dokázalo nad zverenkyniam trénera Rastislava Filípeka už zvíťaziť, ale v aktuálnej sezóne 2015 – 2016 mali domáce volejbalistky výnimočnú bilanciu 22 zápasov bez prehry a nula prehier, preto favoritkami boli pochopiteľne domáce hráčky.

Pred početnou diváckou kulisou začali volejbalistky pod vedením kapitánky Viktórii Melišovej veľmi nervózne a rýchlo prehrávali 4:0, neskôr 8:2. Postupne sa však vymanili z nervozity a držali krok so súperkami. Ťarcha dôležitosti zápasu asi spôsobila, že obe strany sa nevyvarovali početnými chybami v základných herných činnostiach.

hit

Foto: Hit Trnava

Trnavské volejbalistky však mali razantnejší útok i solídnu obranu na sieti, postupne vývoj stretnutia otočili a rozhodli o osude prvého setu. V druhom asi najkvalitnejšom sete sa obe družstvá vyvarovali nevynútených chýb a družstvá si strážili svoje skóre, preto sa rozhodovalo až v závere setu. V koncovke druhého setu, útokmi stredom siete i obranou na sieti trnavské volejbalistky potvrdili svoje kvality a zaslúžene zvíťazili.

Z pohľadu výsledku zápasu to bol rozhodujúci set a v treťom už trnavské hráčky dominovali a do hry sa mohli zapojiť i hráčky z lavičky.

V druhom zápase hráčky univerzitného klubu Hit UCM Trnava ešte zlepšili obranu na sieti a využili tak svoju výškovú prevahu a v prvých dvoch setoch i v úvode tretieho mali vždy náskok počas celého zápasu.

Bratislavčanky zdramatizovali zápas v treťom sete, keď po prestriedaní dokázali otočiť katastrofálny stav pre nich 0:14 a 10:20, chybami domácich hráčok, na 25:25 a pre trénera i divákov pripravili napínavý záver setu. Napriek pokazenému priebehu setu, koncovku zvládli domáce hráčky a rozhodli o tom, že po základnej časti Hit UCM Trnava už isto zostane na 1. mieste a v prvý aprílový víkend sa predstavia v barážovom turnaji o extraligu.

Pre trnavský volejbal je to po viac ako 25 rokoch po prvýkrát, kedy sa volejbal bude uchádzať o boj v najvyššej slovenskej súťaži. Trnavské volejbalistky si splnili čiastkový predsezónny cieľ postúpiť do baráže o extraligu.

V zostávajúcej časti sezóny, podľa slov trénera Rastislava Filípeka, sa bude družstvo snažiť kvalitne pripraviť na baráž o extraligu, natrénovať kombinácie a stabilizovať kvalitu príjmu. Súperkami Hit UCM Trnava budú pravdepodobne družstvá Senice – víťaz 1. ligy v časti stred, víťaz 1. ligy v časti východ – Prešov a posledné družstvo extraligy.

Najbližšie sa trnavské družstvo predstaví opäť doma proti Dinamu Bratislava v sobotu 20. 2. 2016 v telocvični ZŠ Atómová, Trnava o 14.00 hod.

HIT UCM Trnava – VK TAMI Bratislava 3:0 (20, 22, 14)
Zostavy:
HIT UCM Trnava:Â Snopková A., Behúnová, Režná, Šarniková, Rusnáková, Melišová (C), liberá Duchoňová, Šefčíková (Šaturová, Brezinová, Ivanovičová, Čakanišinová)
VK TAMI Bratislava: Snopková Z., Vyšná, Spevárová, Mikšíková, Ferancová, Hantšoková (Ondrušková, Bírová, Vyšná, Kiššová)

HIT UCM Trnava – VK TAMI Bratislava 3:0 (23, 20, 26)
Zostavy:
Hit UCM Trnava: Melišová (C), Snopková A., Behúnová, Režná, Šaturová, Rusnáková, liberá Duchoňová, Šefčíková (Ivanovičová, Šarniková, Čakanišinová, Brezinová)
VK TAMI Bratislava: Snopková Z., Vyšná, Spevárová, Mikšíková, Ferancová, Hantšoková (Ondrušková, Bírová, Vyšná, Kiššová)

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2016 9:02. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.