reklama

Trnava má mužský mládežnícky tím vo volejbale po 50 rokoch. Klub Mládež aktívne organizoval turnaj Majstrovstiev SR

V dňoch 26.2. – 28. februára 2016 bol v Trnave volejbalový sviatok. Volejbalový klub Mládež aktívne organizoval druhý turnaj v rámci Majstrovstiev SR vo volejbale juniorov.

Vďaka ústretovosti a pomoci mnohých ľudí a organizácií, vrátane Trnavského samosprávneho kraja, sa turnaj uskutočnil v telocvični Strednej odbornej školy Elektrotechnickej v Trnave, kde za dva dni vyrástlo centrálne volejbalové ihrisko s taraflexom požičaným zo Slovenskej volejbalovej federácie.

Viac ako 400 divákov počas troch dní fandilo 70 juniorským volejbalistom z Trenčína, Nového mesta nad Váhom, Komárna, Nitry, Bratislavy a Trnavy – Mládež aktívne, ktorí mohli vidieť kvalitných 15 súťažných zápasov.

Všetky zápasy boli vysielané aj online cez internet. Najúspešnejší boli volejbalisti z Nového mesta nad Váhom, ktorí obsadili prvé miesto, na druhom skončili VKP Bratislava a na treťom VK SPU Nitra.

volejbal-mladez-aktivne

Foto: Peter Václavek

Mladému trnavskému družstvu, ktoré začalo spolu hrávať iba v auguste 2015, sa nepodarilo zvíťaziť ani v jednom stretnutí. Napriek tomu zanechali veľmi pozitívny dojem pred početným publikom. Hráči pod vedením hlavného trénera Rastislava Filípka obsadia v premiérovom ligovom ročníku 11 miesto.

Občianske združenie Mládež aktívne je mladé a nové združenie mladých ľudí, ktorý sa rozhodli pre organizovanie športových podujatí, aktuálne so zameraním sa na volejbal.

Skupina chalanov trénuje 4-krát do týždňa od augusta 2015.

Prvá liga sa v tomto súťažnom ročníku hrá systémom turnajov. Záverečný turnaj sa uskutoční vo Svidníku.

Slovenská volejbalová federácia v súlade s Vykonávacími predpismi pre súťažný ročník 2015 – 2016 losovala miesta turnajov a Mládež aktívne vybrala za organizátora turnaja.

V Trnavskom samosprávnom kraji je družstvo Mládež aktívne z Trnavy jediným volejbalovým mužským družstvom. V Trnave sa hrá mládežnícky volejbal po viac ako 50 rokoch.

Milan Chorvatovič, preseda VK Mládež aktívne

Ulož ako PDF
Napísal 29. februára 2016 7:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.