reklama

Špačince privítali turnaj majstrovstiev Slovenska v ultimate frisbee

Majstrovstvá Slovenska (MSR) vo frisbee sa minulý víkend prvýkrát v histórii uskutočnili v Špačinciach. MSR sa rovnako ako aj ligové kolá organizujú vo forme dvojdňových turnajov. Svoje sily tu zmeralo osem najlepších tímov z celého Slovenska, vrátane domáceho tímu UFO Špačince.

Frisbee je kolektívny šport sedemčlenných tímov. Istým spôsobom by tento šport mohol laicky pripomínať americký futbal, a to ihriskom a štýlom hry – s výnimkou fyzického kontaktu.

Súperiace tímy sa snažia dostať disk do súperovej zóny – pričom sa im v tom protivník snaží zabrániť. Pointou je, že hráč ktorý má disk s diskom nesmie utekať, ale postupnými nahrávkami ho musí dostať do zóny súpera.

MSR sú vyvrcholením sezóny, čo sa prejavilo aj na vysokej intenzite hry jednotlivých tímov. Hralo sa systémom každý s každým, tímy na dvoch najvyšších priečkach odohrali ešte finálový zápas.

frisbee-spac

frisbee-spac1

Majstrom Slovenska v ultimate frisbee sa stal napokon bratislavský Mental, ktorý porazil Goldan Ants zo Zlatých Moraviec 13:11.

Domáce UFO Špačince žiaľ neobhájilo druhé miesto z minulého roka a skončilo šieste. Organizátorské povinnosti spôsobili, že tím sa nestíhal stopercentne pripravovať na zápasy.

Špačinčania majú už dobré skúsenosti s organizovaním frisbee turnajov a už teraz sa tešia na historicky prvý slovenský mixový turnaj s medzinárodnou účasťou, ktorý plánujú hosťovať v septembri.

Zaujímavosťou tohto športu je, že na ihrisku nie je prítomný rozhodca a o všetkom rozhodujú samotní hráči. Neodmysliteľnou súčasťou hry je Spirit of the game. Ide o hodnotenie férovosti a znalosti pravidiel súpera. Toto prebieha po každom odohratom zápase anketovou formou.

Na záver turnaja sa táto anketa vyhodnotí a ocení sa tím, ktorý mal najlepší „spirit“. Na majstrovstvách sa to podarilo bratislavskému Outsiterz.

Konečné poradie MSR:

1. Mental Discorders Bratislava
2. Golden Ants Zlaté Moravce
3. Outsiterz Bratislava
4. Score-disc Bratislava
5. Baník Lásky Prievidza
6. U.F.O. Špačince
7. KeFear Košice

Samo Strečanský, foto: Adriána Lehutová

frisbee-spac3

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2015 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.