reklama

Päť dní plných športu a zábavy – to budú Frisbee Games v Trnave s účasťou súťažiacich z celého sveta

V dňoch 1. – 5. augusta 2018 sa v trnavskom športovom areáli AŠK Slávia uskutoční Trnava Frisbee Games. Na tomto jedinečnom turnaji / frisbee festivale sa predstavia stovky športovcov z celého sveta, aby predviedli divákom svoje zručnosti hneď v štyroch disciplínach s lietajúcim tanierom.

Hlavný program bude prebiehať v nedeľu 5. augusta, ale diváci aj médiá sú vítaní kedykoľvek v priebehu akcie.

Majstrovstvá sveta vo freestyle frisbee

Tí najlepší akrobati s diskom z celého sveta budú v Trnave bojovať o majstrovské tituly. Freestyle frisbee spočíva v realizácii najrôznejších technických i akrobatických trikov s lietajúcim diskom.

Súťaží sa v tímoch dvojíc alebo trojíc, ktoré predvádza dychberúce choreografie, podobne ako napríklad v krasokorčuľovaní. O výsledku rozhoduje porota (zložená zo samotných hráčov), ktorá hodnotí tri kategórie – obtiažnosť, prevedenie a umelecký dojem.

Freestylový turnaj začína v stredu na hlavnom atletickom štadióne. Finále sa uskutoční už v sobotu 4. augusta. V rámci nedeľného programu sa potom predstavia čerství majstri sveta, ktorí exhibične predvedú svoje víťazné choreografie.

VIDEO: Freestyle Frisbee

Majstrovstvá Európy v dogfrisbee

Dogfrisbee patrí do odvetvia kynologického športu, ktorý je dynamický a divácky veľmi atraktívny.

Súťaží sa v niekoľkých odlišných disciplínach, avšak všetky majú rovnaký základ – pes musí úspešne chytať lietajúce taniere.

Súťažiaci predvádzajú množstvo akrobatických prvkov, vysokých skokov, odrazov od tela psovoda a to všetko za sprievodu hudby.

Je to súhra psovoda a psa, kde nejde vždy len o rýchlosť, ale aj dobré načasovanie a kvalitu prevedenia hodov, originalitu trikov a najmä zábavu.

Základom dogfrisbee je totiž hra so psom, pes má radosť zo spoločnej hry a chytanie lietajúcich diskov si užíva.

FOTO: Tomasz Mońko

Šampionát v dogfrisbee začína v piatok 3. augusta a finále prebehne v nedeľu na hlavnom štadióne. Vďaka otvorenému formátu turnaja sa nezúčastnia len súťažiaci z Európy, ale napr. aj majstri v odbore z USA, Japonska či Izraela.

Tieto preteky sú zároveň aj kvalifikáciou na Majstrovstvá sveta, ktoré sa každoročne konajú v USA, preto sa na nich zúčastní rekordné množstvo hráčov.

VIDEO: dogfrisbee

Ultimate Frisbee

Tímový šport s lietajúcim diskom, rýchly, akčný a divácky veľmi atraktívny. Cieľom hry je pomocou dlhých hodov aj presných krátkych prihrávok chytiť disk v súperovej koncovej zóne. Ultimate je založený na tzv. Spirit of the Game – pre všetkých hráčov je dôležité hrať férovú hru. Neexistujú tu žiadni rozhodcovia a hráči sporné situácie riešia vždy vzájomnou dohodou. Ultimate akcia bude prebiehať od piatku do nedele a na turnaji sa predstavia tímy zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska.

DiscGolf

Hody dlhé vyše 100 metrov? Pre discgolfistov žiadny problém! Táto frisbee disciplína vychádza z golfu, s tým rozdielom, že namiesto palíc a loptičiek sa používajú špeciálne lietajúce taniere a miesto jamiek oceľové koše s reťazami. Cieľom je prejsť ihrisko, ktoré sa obvykle skladá z 9 – 18 jamiek, s čo najmenším počtom hodov.

V rámci Trnava Frisbee Games sa v dňoch 4. – 5. augusta uskutoční medzinárodný turnaj na 15 jamkovom ihrisku, ktoré vyrastie v parku Janka Kráľa.

Prečo prísť?

Okrem netradičného diváckeho zážitku pri sledovaní elity športovcov vo svojom odbore bude možnosť aktívne sa zapojiť a vyskúšať si všetky frisbee disciplíny vo vyhradenej workshop zóne. Najmä počas víkendu tu budú prebiehať lekcie pod vedením skúsených hráčov. Pre deti a mladistvých bude tiež možnosť zúčastniť sa juniorských pretekov World X-Disc Challenge a v nedeľu si zasúťažiť o zaujímavé ceny.

V turnajovej dedinke vedľa hlavného štadióna nebude chýbať možnosť občerstviť sa dobrým jedlom a pitím, prípadne zaobstarať lietajúce taniere a ďalšie vybavenie na jednotlivé frisbee športy. Trnava Frisbee Games si užije každý návštevník bez rozdielu veku a pohlavia.

Vstupné je zdarma.

Pre všetkých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť priamo na mieste, bude turnaj naživo prenášaný na internete.

Viac informácií nájdete na webových stránkach www.trnavafrisbeegames.com.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2018 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.