reklama

Na podujatí Global Game Jam v Trnave vytvoria súťažiaci za víkend digitálnu hru spoločne s vývojármi z celého sveta

Podujatie Global Game Jam bude mať na Slovensku zastúpenie aj tento rok v Trnave.

Game Jam je koncept, kedy tímy alebo jednotlivci počas krátkeho času, zvyčajne 48 hodín, vytvoria novú digitálnu hru na vopred zvolenú tému. V časovom strese vznikajú tie najlepšie nápady, ale často vyhráva najefektívnejšia tímová práca. Niekedy zamieša karty aj kreativita pri spracovaní témy.

Od 30. januára do 5. februára 2023 sa amatéri, ale aj profesionáli môžu zapojiť do Global Game Jamu. Myšlienka prepojiť vývojárov z celej planéty a zjednotiť ich počas jedného týždňa v roku síce vznikla v Kalifornii, ale súťaží sa po celom svete, od Austrálie, cez Ameriku a Áziu až po Afriku.

Výnimkou nie je už šiesty rok ani Slovensko. U nás sa už tradične Global Game Jam už tradične odohráva v Trnave, v priestoroch Univerzity sv. Cyrila a Metoda.

FOTO: Global Game Jam Trnava

Pred tým, než sa účastníci pustia do práce, môžu sa zapojiť do užitočných onlinových workshopov so slovenskými vývojármi. Tie rozšíria obzory v tvorbe zvuku, grafiky i kódu v digitálnych hrách.

Od piatku do nedele už nasleduje tvrdá práca a menej spánku než je zvykom. Niekoľko desiatok účastníkov rozdelených do tímov sa na 48 hodín posadí za počítače, aby vymysleli a vytvorili funkčný prototyp videohry. Počas víkendu budú musieť pravidelne prezentovať čiastkové výsledky svojej práce.

“Hry, ktoré vznikli z nadšenia a bez rozpočtu, napríklad aj na game jame, často dokážu chytiť za srdce a občas aj komerčne preraziť, alebo posunúť ich autorov k zaujímavým ponukám,” vysvetľuje organizátor Michal Kabát.

Global Game Jam organizuje Kreatívne centrum Skladová v spolupráci s OZ Godot a FMK UCM v Trnave.

Základné informácie:
Pondelok 30.1. – Online vyhlásenie témy, tvorba tímov a brainstorming
Utorok 31.1. – 2.2. – Online workshopy
Piatok – nedeľa 3.2. – 5.2. – Game Jam v priestoroch Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
Všetky informácie nájdete tu: https://www.facebook.com/events/542539251136545/
Prihlasovací formulár: forms.gle/c5hAJYJcuozz91vK8

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2023 12:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.