reklama

Trnava Game Jam: Na vytvorenie digitálnej hry majú len 48 hodín

V časovom strese vznikajú tie najlepšie nápady, ale často vyhráva najefektívnejšia tímová práca.

Práve tieto faktory rozhodnú o víťazovi ďalšieho ročníka Trnava Game Jamu. Ide o koncept amatérskej i profesionálnej tvorby hier, počas ktorej tímy, ale aj jednotlivci, vytvárajú digitálne hry na vopred zvolenú tému.

Okrem predvedenia vlastnej kreatívy sa účastníci džemov aj naučia novým zručnostiam. Rivalita ide skôr do úzadia a členovia jednotlivých tímov si chcú skôr vzájomne pomáhajú a inšpirujú sa. Aj keď každá praktická znalosť je na jame na nezaplatenie, dôležité je najmä ťahať za jeden povraz.

Podľa slov vedúcej Katedry digitálnych hier Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave Magdalény Švecovej udalosti sa zúčastní asi 40 ľudí a vznikne približne 6 nových videohier.

Ilustračné foto: FMK UCM

“Herný jam je podobný tomu hudobnému. Každý člen vývojárskeho tímu, či už grafik, programátor alebo zvukár, sa snaží čo najlepšie uplatniť svoje schopnosti, aby zostal v harmónii s ostatnými,” pripodobňuje organizátor Michal Kabát. Keďže tvorcovia majú vopred zadanú tému, vznikajú tiež veľmi inovatívne spracovania.

K vzniku originálnych herných prototypov pomôžu aj skúsení mentori a odborníci. Účastníkom dajú spätnú väzbu v oblastiach akými sú originalita nápadu, spracovanie témy, vizuálne spracovanie, zábavné prvky hry a znovu hrateľnosť či zvukové spracovanie.

Mentori budú taktiež výsledné hry hodnotiť v jednotlivých kategóriách a vyhlásia tiež celkového víťaza.

Tento rok kladú organizátori veľký dôraz aj na zvuk. Mentor Tomáš Farkaš, ktorý vyučuje na FMK UCM v Trnave zvuk a hudbu v digitálnych hrách bude počas víkendu tímom pomáhať s ozvučením hier.

“Hudobná a zvuková zložka hier je na game jamoch mnohokrát podceňovaná, lebo účastníkom na ňu nezostáva veľa času. Práve takáto podpora priamo na jame by im mohla pomôcť preklenúť tento nedostatok,” vysvetľuje Farkaš.

Podujatie sa uskutoční už 24. – 26. júna 2022 v priestoroch Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave na Skladovej ulici.

Projekt podporil Fond na podporu umenia. Udalosť je súčasťou série herných jamov, ktoré pravidelne organizuje Katedra digitálnych hier FMK UCM v Trnave.

Prihlásiť sa je možné ako tím alebo ako jednotlivec cez tento link, pričom v druhom prípade organizátori nájdu každému vhodný tím.

VIDEO Z PREDOŠLÉHO ROČNÍKA:

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2022 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.