reklama

Atraktívne Trnava Frisbee Games privíta naše mesto už tento víkend

Tri dni plné lietajúcich tanierov a dobrej atmosféry prinesie do športového areálu na Slávii druhý ročník Trnava Frisbee Games.

V dňoch 23. – 25. augusta 2019 sa v trnavskom športovom areáli AŠK Slávia opäť uskutoční frisbee festival Trnava Frisbee Games. Predstavia sa tu stovky športovcov z celej Európy, aby predviedli divákom svoje zručnosti hneď v štyroch disciplínach s lietajúcim tanierom.

Hlavný program bude prebiehať v nedeľu 25. augusta, ale diváci sú vítaní kedykoľvek v priebehu akcie.

FOTO: Trnava Frisbee Games

Čo všetko bude k videniu?

Ultimate Frisbee – semifinále Európskej ligy

Rýchly, akčný a divácky veľmi atraktívny tímový šport s lietajúcim diskom, kde cieľom hry je pomocou dlhých hodov aj presných krátkych prihrávok chytiť disk v súperovej koncovej zóne.

Žiadni rozhodcovia, iba férová hra v duchu tzv. Spirit of the Game. V rámci TFG sa predstaví 20 najlepších klubov z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Rakúska, ktoré budú bojovať o miesta vo finále Európskej ligy.

Turnaj bude prebiehať od piatku do nedele v AŠK Slávia a tiež v športovom areáli Lokomotíva. Finálové zápasy si budete môcť pozrieť v nedeľu od 12:00 na Slávii.

Otvorené majstrovstvá Slovenska v dogfrisbee

Dogfrisbee patrí do odvetvia kynologického športu, ktorý je dynamický a divácky veľmi atraktívny.

Pes musí v rôznych disciplínach úspešne chytať lietajúce taniere. K videniu je množstvo akrobatických prvkov, vysokých skokov, odrazov od tela psovoda a to všetko za sprievodu hudby. Je to súhra psovoda a psa, kde nejde vždy len o rýchlosť, ale aj dobré načasovanie a kvalitu prevedenia hodov, originalitu trikov a najmä zábavu!

Základom dogfrisbee je totiž hra so psom, pes má radosť zo spoločnej hry a chytanie lietajúcich diskov si užíva.

Historicky prvý slovenský šampionát v dogfrisbee sa bude konať počas víkendu 24. – 25. augusta a tieto preteky sú zároveň aj kvalifikáciou na majstrovstvá sveta, ktoré sa každoročne konajú v USA. Majstrovstiev sa zúčastnia tímy z Čiech, Poľska, Rakúska, Švajčiarska, Maďarska, Slovinska a dokonca aj Izraela.

FOTO: Trnava Frisbee Games

DiscGolf – mezinárodní turnaj

Hody dlhé vyše 100 metrov? Pre discgolfistov žiadny problém! Táto frisbee disciplína vychádza z golfu, s tým rozdielom, že namiesto palíc a loptičiek sa používajú špeciálne lietajúce taniere a miesto jamiek oceľové koše s reťazami. Cieľom je prejsť ihrisko, ktoré sa obvykle skladá z 9 – 18 jamiek, s čo najmenším počtom hodov.

V rámci Trnava Frisbee Games sa v dňoch 23. -25. augusta uskutoční medzinárodný turnaj na 15 jamkovom ihrisku, ktoré vyrastie v parku Janka Kráľa.

Freestyle frisbee

Freestyle frisbee spočíva v realizácii najrôznejších technických i akrobatických trikov s lietajúcim diskom. Po minuloročných majstrovstvách sveta bude tento rok freestyle iba okrajovou disciplínou. Počas dňa uvidíte vedľa turnajovej dedinky tzv. jam – voľnú hru. V sobotu večer potom prebehne exhibičná súťaž jednotlivcov.

Prečo prísť?

Prečo prísť? Okrem netradičného diváckeho zážitku pri sledovaní elity športovcov vo svojom odbore bude možnosť aktívne sa zapojiť a vyskúšať si všetky frisbee disciplíny vo vyhradenej workshop zóne v sobotu od 16:00.

V turnajovej dedinke nebude chýbať možnosť občerstviť sa dobrým jedlom a pitím, prípadne zaobstarať lietajúce taniere a ďalšie vybavenie na jednotlivé frisbee športy. Trnava Frisbee Games si užije každý návštevník bez rozdielu veku a pohlavia. Vstupné je zdarma.

Viac informácií nájdete na webových stránkach www.trnavafrisbeegames.com.

(ts)

VIDEO: Trnava Frisbee Games 2018

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2019 9:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.