reklama

Pozor na internetové podvody. Muži nachytali svoje obete na predaj auta

Polícia obvinila dvoch podozrivých mužov z podvodov na internetových bazároch. Obete sa nechali nachytať v snahe zaobstarať si ojazdené auto.

Podľa slov trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej dvojica mužov zverejnila na inzertnej internetovej stránke inzerát, prostredníctvom ktorého ponúkali na predaj ojazdené auto Mitsubishi L 200 vyrobené v roku 2001 za sumu 1600 eur s doplatkom 420 eur v prípade záujmu o prihlásenie auta.

„Na ich ponuku zareagoval telefonicky 39 – ročný muž z okresu Trnava. S predávajúcim sa cez telefón dohodli na zálohe 1000 eur. Podmienkou pre rezerváciu bol aj prevod peňazí na účet predajcu, ktorý prebehol ešte v ten istý deň. Po transakcii dostal poškodený krátku mobilnú správu, že záloha bola prijatá, ale viac sa mu s predávajúcimi nedarilo skontaktovať,“ priblížila.

Muži na viaceré výzvy zo strany záujemcu o kúpu auta nereagovali a zálohu nevrátili.

inz

ILUSTRAČNÉ FOTO

Dvojica vo veku 34 a 35 rokov sú podozriví z prečinu podvodu.

Ako pripomína Linkešová, podobný prípad riešia aj policajti z Piešťan a Leopoldova. Obaja obvinení už boli v minulosti za internetové podvody odsúdení a potrestaní. Teraz im hrozí strata slobody až na 2 roky.

Polícia apeluje na ľudí, aby nákupy cez internet vždy dobre zvážili. Prípady, s ktorými sa polícia zaoberá a rieši s podvedenými ľuďmi, je stále veľa.

Pri nákupoch cez internet by občania mali prihliadnuť na viaceré faktory.

„Extrémne výhodná kúpa by však nemala byť jediným a rozhodujúcim kritériom. Odporúčame nakupovať v overených internetových obchodoch, pri súkromných inzerciách uprednostňovať pokiaľ možno osobný odber. Pri osobnom vyzdvihnutí si tovar môžete skontrolovať, vyskúšať a výhodou je, že peniaze nemusíte posielať nikomu vopred. Ak sa stanete obeťou podvodníka, kontaktujte políciu. Všetky informácie o osobe, aj internetovú komunikáciu si pre tento prípad uchovajte,“ radí krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2016 14:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.