reklama

Polícia zaistila podozrivých a dôkazy v prípade úverových podvodov. Dvaja muži mali zneužiť údaje bývalých klientov

Policajný vyšetrovateľ KR PZ v Trnave obvinil dvoch mužov v 10 prípadoch zo zločinu úverového podvodu. Pri vyplatení všetkých úverov by škody dosiahli takmer 40 tisíc eur. Ďalšie desiatky prípadov polícia naďalej preveruje.

Piešťanskí policajti prijali koncom minulého roku prvý prípad. Keď začali postupne trestné oznámenia pribúdať, vyšetrovateľ hľadal spojitosť a nakoniec sa dopracoval k mužom, ktorí „úradovali“ v obci Smolenice.


Časť zaisteného dôkazového materiálu

FOTO: KR PZ Trnava

„Jeden z nich pracoval v minulosti ako finančný poradca a údaje bývalých klientov zneužil na podvody. Pod ich menami sa snažili spoločne získať rôzne úvery a realizovali nákupy cez internetové obchody. Nesplácané úvery si začala spoločnosť vymáhať od osôb na falošných zmluvách,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Na základe zhromaždených dôkazov vykonal vyšetrovateľ spolu s kriminalistami domovú prehliadku, pri ktorej oboch mužov zadržali. V dome našli databázu kontaktov, listinné dôkazy, SIM karty, z ktorých telefonovali nebankovým spoločnostiam.

„Obaja skončili vo väzbe, obvinení za pokračujúci zločin úverového podvodu, v časti v štádiu pokusu. Navyše ich polícia stíha aj za prečin poškodzovanie cudzích práv spolupáchateľstvom. Obaja sa k podvodom priznali. Mužom hrozí za podvody trest odňatia slobody na 5- 12 rokov,“ doplnila trnavská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2020 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.