reklama

Krajská polícia v Trnave zaznamenala viacero prípadov podvodov na senioroch

V rámci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave zaznamenala polícia od začiatku tohto roka niekoľko prípadov podvodu spáchaných na senioroch. V niektorých prípadoch sa seniorom podarilo podvodu predísť tým, že po telefonáte s legendou „vnuk“, ihneď kontaktovali svojich príbuzných a tak vyšlo najavo, že sa ich niekto pokúšal podviesť alebo jednoducho povedali, že peniaze nemajú a páchateľ viackrát nezavolal.

Polícia pátra po totožnosti muža, ktorý je podozrivý z podvodu na senioroch. počas mesiaca marec sa jeden z páchateľov niekoľkokrát vydával v telefonickom rozhovore so 74-ročnou ženou z Galanty za jej bratranca. Najprv žiadal požičať 8-tisíc eur na kúpu auta. Žena mu však povedala, že toľko peňazí nemá. Asi po desiatich minútach zatelefonoval opäť a oznámil, že si inde požičal 5-tisíc eur a potrebuje už len 3-tisíc.

S požičaním tejto sumy pani súhlasila a páchateľ jej povedal, aby peniaze priniesla k obchodnému domu v Galante. Na dohodnuté miesto išiel manžel, ktorého na mieste oslovil jeden z páchateľov a uviedol, že je manažér bratranca.

“Podal mu telefón, v ktorom mu páchateľ vydávajúci sa za bratranca potvrdil, aby peniaze odovzdal manažérovi. 80-ročný pán odovzdal údajnému manažérovi obálku s 3-tisíc eurami. Keď sa vrátil domov, manželka mu oznámila, že boli podvedení, pretože telefonovala so skutočným bratrancom, ktorý o požičaní peňazí nič nevedel,” opisuje prípad hovorkyňa trnavskej krajskej polície Martina Kredatusová.

pod-ga
Polícia pátra po totožnosti tohto muža, ktorý je podozrivý z podvodu na senioroch

Polícia začala trestné stíhanie vo veci podvodu a pátra po totožnosti muža, ktorého zachytili kamery pri obchodnom centre. Žiadame občanov, ktorí muža na záberoch spoznali, aby to oznámili na polícii prostredníctvom linky 158.

V rámci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave zaznamenala polícia od začiatku tohto roka niekoľko prípadov podvodu spáchaných na senioroch.

V niektorých prípadoch sa seniorom podarilo podvodu predísť tým, že po telefonáte s legendou „vnuk“, ihneď kontaktovali svojich príbuzných a tak vyšlo najavo, že sa ich niekto pokúšal podviesť alebo jednoducho povedali, že peniaze nemajú a páchateľ viackrát nezavolal.

“Polícia upozorňuje seniorov, aby svoje úspory nedávali žiadnym cudzím osobám. Takíto páchatelia dokážu pôsobiť veľmi dôveryhodne a staršieho človeka obalamutia tak, že je presvedčený, že telefonuje skutočný príbuzný. Vo vyššie uvedenom prípade z Galanty od prvého telefonátu s páchateľom po odovzdanie peňazí uplynulo len 30 minút! Žiadame tiež mladších príbuzných, aby svojich seniorov na takéto praktiky upozornili. Pozor treba dávať aj na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za pracovníkov poskytujúcich rôzne profesie ako sú elektrikári, vodári, pracovníci poisťovní a podobne,” upozorňuje Kredatusová a zdôrazňuje potrebu ostražitosti zo strany vyhliadnutých obetí podobných typov podvodov, o ktoré sa pokúšajú špekulanti najmä na starších ľuďoch.

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2016 13:22. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Krajská polícia v Trnave zaznamenala viacero prípadov podvodov na senioroch”

 1. 1
  zodpovednost says:

  Stale nerozumiem tomu, preco my si mame davat pozor, preco my mame spoznat pachatela…
  Ved je tu policia, ktoru si platime z nasich dani, ta ma vysetrovat, hladat zlocincov, podvodnikov, ona nas ma predsa chranit a dohliadat na nasu bezpecnost.
  Toto neustale presuvanie zodpovednosti na beznych pracujucich ludi uz zacina naberat take rozmery, ktore su nebezpecne.
  Ja mam svoje starosti, tak ako kazdy iny, ako si neustale davat pozor na vsetko a vsetkych, este aj hladat a spoznavat pachatelov z obrazkov v mediach, kde nas policia ziada.
  Ja ziadam policiu, aby konali, nie aby sa v autach vyvazali a sedeli v restauraciach, na pumpach, v kancelariach a len vypisovali clanky a posielali fotky do medii.
  Pokutovat ludi za nesvietenie svetla, alebo ak si clovek zabudne papiere od auta, ked sa ponahla pre dieta a podobne, na to vedia okamzite vybrat prachy.

  • 1.1
   Pravda says:

   100% súhlas. Bodaj by všetci mali takéto zmýšľanie ..

   Ale tak vieš oni sú tam zapečení cez správny “smer” už dlhé roky. Výplata im každý mesiac ide bez ohľadu na ich pracovné nasadenie. Nevidím žiadnu nádej na zlepšenie.

 2. 2
  janka says:

  Aj já súhlasím,veď sú platený z našich daní , ako je možné ,že je vidieť v policajnom aute rodinka s dieťatom a iné.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.