reklama

Obyvatelia mesta predstavia svoje projekty v rámci Participatívneho rozpočtu pre Trnavu 2016

Mesto Trnava vo februári tohto roka odštartovalo pilotný ročník Participatívneho rozpočtu (PR). Ide o príležitosť pre občanov zapojiť sa do rozhodovania o tom, akým spôsobom bude použitá časť finančných prostriedkov mesta.

Počas uplynulých mesiacov mal každý z obyvateľov Trnavy možnosť prísť s nápadom, ako sa dá skvalitniť život v našom meste – či už vytvorením novej služby, zlepšením tej existujúcej, alebo zrevitalizovaním nášho životného priestoru.

Návrhy sa zbierali v šiestich tematických skupinách, tzv. participatívnych komunitách: Deti a rodina, Verejný priestor, Zeleň, Doprava, Seniori a Kultúra. Ich členovia sa pravidelne stretávali a rozvíjali svoje nápady a podnety.

Finálnou podobou ich návrhov je projektová dokumentácia, ktorú každý z nich vypracoval. Jednotlivé projekty sú postupne zverejňované na oficiálnej stránke Participatívneho rozpočtu pre Trnavu pr.trnava.sk.

participativny-skupina
Jednotlivé skupiny pripravovali projekty niekoľko týždňov

Ilustračné foto: FB Participatívny rozpočet pre Trnavu

Vo štvrtok 19. mája 2016 o 18.00 hod. sa v zasadacej miestnosti Mestského zastupiteľstva uskutoční Verejná prezentácia projektov. Každý z koordinátorov bude mať päť minút na predstavenie svojho projektu, súčasťou prezentácie bude aj diskusia k jednotlivým návrhom.

Stretnutie povedie facilitátor Peter Nedoroščík z občianskeho združenia Utopia, ktoré koncepciu Participatívneho rozpočtu prinieslo na Slovensko a pomáha samosprávam s jeho realizáciou.

Stretnutie je otvorené pre všetkých občanov, ktorí majú záujem oboznámiť sa s projektmi, ktoré členovia participatívnych komunít vypracovali.

Ďalším krokom bude hlasovanie, v ktorom ľudia vo veku nad 15 rokov s trvalým či prechodným bydliskom v Trnave vyjadria podporu projektom, ktoré ich najviac oslovia.

Bližšie informácie o forme hlasovania a výbere víťazných projektov zverejní mesto čoskoro na stránke www.trnava.sk, oficiálnej stránke projektu PR pr.trnava.sk i na Facebookovej stránke Participatívny rozpočet pre Trnavu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2016 5:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.