reklama

ZŠ A. Merici dosiahla v testovaní 9 zo Slovenského jazyka a literatúry opätovne výrazné výsledky

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) zverejnil na svojom portáli výsledky škôl v Testovaní 9 – 2016. Testovanie sa tento rok uskutočnilo na 1444 základných školách a testy písalo 35 852 žiakov. V rámci mesta Trnavy sa testovania zúčastnili všetky základné školy, z nich 10 základných škôl má v deviatom ročníku viac ako 15 žiakov.

Pri hodnotení týchto škôl NÚCEM uvádza aj ich percentil, teda ako je škola úspešná v porovnaní s celoslovenským priemerom pri vyššom počte žiakov v triede.

V tomto ukazovateli dosiahla Základná škola s materskou školou Angely Merici v meste Trnava najvyššie číslo zo všetkých trnavských škôl – 92,3 % (a druhé najvyššie v okrese Trnava) v predmete slovenský jazyk a literatúra.

merici

Ilustračné foto

Päťdesiatpäť testovaných deviatakov zo Základnej školy Angely Merici dosiahlo úspešnosť 73,2%, čo je 10,6% nad celoslovenským priemerom. Toto percento úspešnosti zaraďuje Základnú školu s materskou školou Angely Merici v meste Trnava na prvé miesto zo všetkých škôl (pri počte viac ako 15 žiakov v triedach) a celkové druhé miesto v trnavskom okrese.

„Takéto pozitívne výsledky obhájila Základná škola s materskou školou Angely Merici už tretí rok za sebou, pri takom veľkom počte žiakov v ročníku ide o excelentné výsledky,“ povedala riaditeľka ZŠ s MŠ Angely Merici PaedDr. Stanislava Vargová.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2016 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “ZŠ A. Merici dosiahla v testovaní 9 zo Slovenského jazyka a literatúry opätovne výrazné výsledky”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.