reklama

ZŠ Angely Merici oslávila na Angelafeste aj 25. výročie svojho založenia

Aj tento rok, 24. mája 2017, otvoril hotel Holiday Inn svoje brány pre žiakov, učiteľov a všetkých priateľov Základnej školy s materskou školou Angely Merici v Trnave. Spolu hostil 250 vystupujúcich detí a takmer 500 hostí.

V kongresovej sále hotela Holiday Inn sa konal už IV. ročník Angelafestu – galavečera ZŠ s MŠ Angely Merici, ktorým chceli žiaci i učitelia poďakovať Bohu za dary a talenty, ktoré do nich v pomaly sa končiacom školskom roku vkladal.

Tohtoročný Angelafest bol výnimočný aj tým, že základná škola ním oslávila 25. výročie svojho založenia.

Ústredným motívom večera bol strom, ktorý pri dobrej starostlivosti prináša dobrú úrodu.

Celý program bol pripravený ako „záhradkárska poradňa“, v ktorej dva tímy odborníkov podávali prítomným hosťom overené rady a tipy, ako sa o strom dobre starať.

Prvým tímom bola dvojica Pat a Mat v podaní Tomáša Kotáska a Mateja Fojtíka, žiakov 7. ročníka. Druhým tímom boli žiaci a učitelia z materskej a základnej školy, ktorí majú s pestovaním stromčekov už 25-ročné skúsenosti.

Počas predstavenia sa hostia dozvedeli, ako čo najlepšie zasiať semienka, ako mladý stromček presadiť, ako ho ochrániť pred škodcami či ako ho prerezať. O tom, že rady boli naozaj odborné, svedčila aj úroda, ktorú oba tímy dopestovali. Kým na strome Pata a Mata dozrelo jedno obrovské jablko, žiaci základnej školy sa mohli pochváliť bohatou úrodou darov Ducha Svätého. Najlepšou odmenou pre všetkých vystupujúcich bol záverečný potlesk.

Sprievodnou akciou večera bola aj výstava fotografií pod názvom – Vitajte u nás! Aj takouto formou si mohli rodičia a pozvaní hostia prezrieť interiér a exteriér školy, ktorý najmä v posledných rokoch prešiel výraznou premenou.

Aj takouto formou mohli rodičia, starí rodičia a priatelia školy nakuknúť do moderne vybavených počítačových a jazykových učební, do chemicko-biologického laboratória, do dielní či telocviční.

Text a foto: ZŠ s MŠ Angely Merici Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2017 18:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.