reklama

Lúčnica oslávila tancom 2. výročie založenia Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave

V pondelok 2. decembra 2013 na slávnostnom galavečeri “Deň FSV UCM” Fakulta sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave oslávila svoje druhé narodeniny.

V Dome kultúry v Trnave sa pri tejto príležitosti zišli významní hostia z domova i zo zahraničia. Na podujatí vystúpil súbor Lúčnica, s fakultou oslavoval aj spevák Pavol Hammel.

Galavečer sa uskutočnil pri príležitosti druhého výročia vzniku Fakulty sociálnych vied, najmladšej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Ako poznamenal prodekanom fakulty pre zahraničné vzťahy, vzťahy s verejnosťou a externé prostredie PhDr. Pavol Juhás: “FSV UCM zahájila svoju existenciu 1.12.2011. jej mladosť jej však neuberá na guráži a snahe po kvalitatívnej, vedeckej i pedagogickej stránke dobehnúť či priam predbehnúť ostatné podobné fakulty na Slovensku.”

fsv-ucm-1
fsv-ucm-2
Oslavy spojili s krstom dvoch kníh aj sprievodným programom

Pri príležitosti oslavy výročia založenia boli krstené dve knihy pedagógov FSV.

Politické pôsobenie Konštantína a Metoda  na území Veľkej Moravy z pera predsedu Akademického senátu fakulty i celej univerzity a historika docenta Milana Čákyho a monografia The Imperative High North: Opportunities and Challenges od pedagóga FSV profesora Ryszarda Czarneho, bývalého ministra školstva Poľskej republiky a veľvyslanca tejto krajiny vo Švédsku a Nórsku.

Prvá z uvedených publikácii sa sústreďuje na odkaz významných slovanských vierozvestcov, Cyrila a Metoda a vychádza pri príležitosti 1150. výročia ich príchodu na naše územie, ktorým celý rok 2013 žila aj univerzita.

Monografia prof. R. Czarneho reflektuje jeho dlhoročné skúsenosti v pozícii veľvyslanca Poľskej republiky v severských krajinách a poukazuje na politické, ekonomické, sociálne a iné výzvy a aspekty tohto regiónu Európy. Publikácie symbolicky pokrstili Jeho Excelencia pán veľvyslanec Poľskej republiky Tomasz Chloń a profesor Jaroslav Straka z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Na recepcii a galavečeri sa zúčastnili významní hostia z domova i zo zahraničia, menovite spomeňme napríklad Jeho Excelenciu pána veľvyslanca Poľskej republiky Tomasza Chlońa, pána poľského maršálka zo Świętokrzyżskiego vojvodstva v Poľsku Adama Jarubasa, predsedu Trnavského samosprávneho kraja a predsedu Správnej rady UCM Tibora Mikuša, rektora UCM v Trnave Jozefa Matúša, rektora Trnavskej univerzity Mareka Šmida či dekana Fakulty managementu a administrácie, Univerzity Jana Kochanowskiego v Kielcach v Poľsku Wojciecha Saletru.

fsv-ucm-3
fsv-ucm-4
Súbor Lúčnica a Pavol Hamel

Vynikajúci kultúrny zážitok predviedol svetoznámy súbor Lúčnica, ktorý odtancoval svoj Reprezentačný program.

Na záver vystúpila legenda slovenskej populárnej hudby Pavol Hammel s celkom 19 skladbami, medzi ktorými nechýbali viaceré hity ako Medulienka, Učiteľka tanca či ZRPŠ. Spevák svojím vystúpením uzatvoril výročný galavečer.

Informácie sprostredkovala Mgr. Katarína Žažová, PhD., z Faskulty sociálnych vied UCM v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2013 14:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Lúčnica oslávila tancom 2. výročie založenia Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave”

  1. 1
    pavol j. says:

    toto je teda dost nechutne a absurdne! potemkinovska tiez-fakulta a piesocek na hranie najvysieho plagiatora a usvedceneho podvodnika a klamara v tejto republike oslavuje velkym galavecerom druhe (sic!) vyrocie. zaujimalo by ma, kolko to cele stalo a kolko boli honorare pre lucnicu a hammela. ale vsak co.. zatiahnu to z penazi vyzbieranych od stoviek externistov, ktorym rozdavaju na pockanie tie ich mickey mausovske, v praxi absolutne nepouzitelne tituly

  2. 2
    pracujúci says:

    No už je len fuckulta….. nikto z nich sa sociálnej činnosti nevenuje.. zbytočná fakulta – zatvoriť.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.