reklama

V Trnave sa stretnú traja exprezidenti, Alexandrovi Kwaśniewskiemu udelí UCM čestný doktorát

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave udelí čestný titul doctor honoris causa bývalému prezidentovi Poľskej republiky Aleksandrovi Kwaśniewskemu.

Stane sa tak v pondelok 1. decembra 2014 v priestoroch Divadla Jána Palárika na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady UCM rozšírenej o Vedeckú radu Fakulty sociálnych vied UCM, informovala PR a marketingová zástupkyňa FSV UCM Katarína Žažová.

“Titul Jeho Excelencii Aleksandrovi Kwaśniewskemu bude udelený za zásluhy o rozvoj slovensko-poľských vzťahov, aktívnu pomoc v prístupovom procese Slovenskej republiky do Európskej únie a Severoatlantickej aliancie a za rozvíjanie spolupráce v stredoeurópskom regióne,” konkretizovala.

ak
Alexander Kwaśniewski

Foto: prezydent.pl

Návrh na udelenie titulu doctor honoris causa bývalému poľskému prezidentovi predložila Vedecká rada Fakulty sociálnych vied UCM. Návrh vzišiel okrem iného aj z existencie výborných vzťahov Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave s poľským veľvyslanectvom na Slovensku a taktiež s viacerými partnermi z Poľskej republiky, napríklad s Fakultou manažmentu a správy na Univerzite Jana Kochanowskego v Kielcoch.

Aleksander Kwaśniewski je významnou osobnosťou v stredoeurópskom priestore, dvojnásobným prezidentom Poľskej republiky v rokoch 1995-2005. Zaslúžil o rozvoj slovensko-poľských vzťahov a dlhoročnú podporu Slovenska.

Pozvánka účasti na slávnostnom podujatí v Trnave prijali aj bývalí prezidenti SR Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič, ako aj viacero veľvyslancov.

Súčasnú slovenskú politickú špičku budú zastupovať premiér Róbert Fico, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák a minister spravodlivosti Tomáš Borec.

Uzávierka Radlinského ulice v pondelok 1. decembra

Mesto Trnava po dohode s OR PZ SR, Okresným dopravným inšpektorátom v Trnave vydáva toto povolenie na uzávierku miestnej komunikácie na Ulici Radlinského v Trnave.

Dôvod uzávierky: Zabezpečenie parkovania pre účastníkov slávnostného zasadnutia „Vedeckej rady Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.
Druh uzávierky: úplná
Doba uzávierky: 1. decembra 2014 v čase od 5.00 hod. do 18.00 hod.
Úsek a dĺžka uzávierky: od križovatky s Ulicou Vajanského po križovatku s Ulicou Hlavná, v dĺžke cca 140 m.
Popis a dĺžka obchádzky: Vzhľadom na to, že Ulica Radlinského je slepá ulica bude obchádzková trasa vedená iba po Ulici Vajanského.

Organizáciu parkovania na Ulici Radlinského počas akcie bude zabezpečovať Mestská polícia a tak isto bude usmerňovať aj vjazd vozidiel pre prevádzky sídliace na uvedenej ulici. Dopravné značenie zabezpečí Mestský úrad v Trnave, ODaKS, úsek dopravy.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2014 13:49. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “V Trnave sa stretnú traja exprezidenti, Alexandrovi Kwaśniewskiemu udelí UCM čestný doktorát”

 1. 1
  Fero says:

  Len či príde ten Kwaśniewski, každí vie v Trnave, že UCM je škola Slovenských štbáckych špičiek.Nieje náhoda, že si nepozvala naša ruská mafia michala k ale len šusťa a gašpara do divadla slziť..bude to trapnosť nad trapnosti …

 2. 2
  Larab says:

  Exprezident tam bude len jeden. Schuster a Gašparovič prezidentmi neboli (nech sa na to pozeráme akokoľvek), takže nemôžu byť ani ex.

 3. 3
  sanitar says:

  Tragikomédia dnešnej dody a nič iné.

 4. 4
  ssTT says:

  to zas bude v alejích nablito :D :D

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.