reklama

Fakulta sociálnych vied UCM zorganizovala vydarený športový deň

V stredu 29. apríla 2015 sa na akademickej pôde Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave uskutočnil 3. ročník Športového dňa FSV UCM, kde študenti a zamestnanci zažili deň plný športových súťaží a disciplín.

Športový deň prišiel pozdraviť okrem iných športovcov i významný hosť – Ján Zachara, olympijský víťaz v boxe z OH v Helsinkách v roku 1952, ktorý v závere svojho príhovoru zdôraznil potrebu športu a rekreačných aktivít pre zdravie vysokoškolákov.

Športové zápolenia sa odohrávali na troch športoviskách: v telocvični v Jame, v Mestskej Športovej hale a na vonkajšom športovisku v Jame. Študenti súťažili až v 24 disciplínach.

ucm-sd1

ucm-sd2

Okrem iných si študenti mohli zasúťažiť vo volejbale, florbale, basketbale, bodyworku, stolnom tenise, šípkach, šplhu, skoku cez švihadlo, behu na 2 km, petangu, vysúšať mohli aj insanity a mnohé ďalšie.

Lákadlom pre študentov bola možnosť vyskúšať si streľbu so vzduchovky. Táto disciplína sa okrem denných študentov najviac páčila aj študentkám univerzity 3 veku. Navyše boli k dispozícii aj  stanovištia na meranie krvného tlaku, pulzovej frekvencie a hmotnosti. K dispozícii bol aj masážno-vibračný pás.

Pri všetkých športových disciplínach boli vytvorené aj nové rekordy FSV a víťazi boli odmenení diplomami. Ich prezentácia aj s fotografiami bude vo vitríne FSV UCM na 4. poschodí, ktorá sa bude stále dopĺňať o nových víťazov v ďalších ročníkoch v každom semestri.

Tieto športové rekordy FSV UCM sú zároveň motiváciou pre ďalších študentov a zamestnancov na ich nové prekonávanie v nasledujúcich ročníkoch.

Oživením celodennej športovej akcie bol aj záujem našich študentov o možnosť fotografovania sa s pozvaným hosťom – olympijským víťazom z OH Helsínk Janom Zacharom, ktorý taktiež absolvoval športovú činnosť na niektorých stanovištiach a taktiež rozdal viacero svojich fotografií aj s podpisom.

Dovolíme si konštatovať, že toto podujatie zaznamenalo veľký záujem u študentov a zamestnancov, ktorí vyslovili spokojnosť s organizáciou a radi by sa zapojili i do ďalšieho ročníka. Zúčastnilo sa ho viac ako 300 účastníkov.

ucm-sd3

ucm-sd4

ucm-sd5

Podujatie zároveň prispelo k bližšiemu zoznámeniu sa mnohých študentov, k možnosti prezentovať sa pred svojimi spolužiakmi dobrými športovými výkonmi aj k ich motivácii spraviť niečo pre svoje zdravie.

Domnievam sa, že Športový deň zároveň oživil myšlienku starogréckej „kalokagathie“ hlásajúcej – ideál harmonického súladu a vyváženosti fyzickej a duševnej stránky človeka.

A práve túto filozofiu spoločne podporujeme a presadzujeme na akademickej pôde FSV UCM v Trnave.

Hlavný organizátorom športové podujatia bolo „Centrum športových aktivít FSV UCM“ ktorého členovia – vysokoškolskí pedagógovia – sa snažia, aby si študenti osvojili správanie „Fair play“, ktoré zdôrazňuje snahu a vôľu konať čestne, slušne a poctivo.

Prof. PaedDr. Marián Merica, PhD.
predseda organizačného výboru Športového dňa

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2015 21:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fakulta sociálnych vied UCM zorganizovala vydarený športový deň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.