reklama

Vianočný program Základnej školy s materskou školou Angely Merici

Aj tento rok zostala Základná škola s materskou školou Angely Merici verná svojej tradícii. Pre rodičov a pozvaných hostí pripravila pred Vianocami v priestoroch Kina Hviezda divadelné pásmo.

Viac ako sto žiakov sa predstavilo v dramatizácii rozprávky Oscara Wilda – Šťastný princ a lastovička. Malá lastovička sa cestou do teplých krajín rozhodne prenocovať v jednom meste pri soche zlatého princa. Zo sna ju však zobudia slzy, ktoré stekajú zo zafírových očí princa. On, ktorý prežil bezstarostný život v zámku plnom zábavy, teraz z vysokého podstavca vidí všetku biedu svojho mesta. No z podstavca sa pohnúť nemôže.

Lastovička sa stáva princovým poslom a tým najbiednejším nosí zlato z princovho plášťa – chudobnej matke, ktorá potrebuje lieky pre chorého syna, útulku pre deti z ulice, ktorému hrozí zatvorenie či dievčatku so zápalkami.

Princ sa však nevzdáva len zlata, ponúkne i rubín zo svojho meča a napokon aj svoje zafírové oči. A malá lastovička odkladá svoj odlet do teplých krajín zo dňa na deň. Vidí tancujúce listy i snehové vločky v povetrí a vie, že na odlet je už neskoro. Nakoniec ošarpaná socha i telo zmrznutej lastovičky končí v ohni. No ani plamene nemôžu ublížiť dvom krásnym srdciam, ktoré sa obetovali pre dobro druhých.


Žiaci a pedagógovia pripravili pre rodičov a hostí aj tento rok vianočné divadelné pásmo

Herecké a tanečné výkony podčiarkli aj kostýmy, ktoré pripravili žiaci s pomocou pani učiteliek v rámci krúžkov Centra voľného času.

Všetky piesne, ktoré počas vystúpenia zazneli zdôrazňovali hlavú myšlienku večera – silu veriť, že pomoc dostane každý, kto o ňu prosí. Piesne nacvičil zbor základnej školy sprevádzaný žiackou kapelou.

V divadelnom vystúpení popretkávanom spevom a tancom malá lastovička a šťastný princ ukázali, že láska a obetavosť môžu priniesť svetlo nádeje aj do  zdanlivo neriešiteľných situácií.

Veď „človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje.“ (sv. Matka Tereza)

Text a foto: ZŠ s MŠ Angely Merici Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. decembra 2016 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.