reklama

Vianočné predstavenie Základnej školy s materskou školou Angely Merici

Vo štvrotk 14. decembra 2017 sa sála Kina Hviezda v Trnave opäť naplnila žiakmi, pedagógmi, rodičmi a priateľmi Základnej školy s materskou školou Angely Merici. Viac ako sto žiakov – od prváčikov až po deviatakov – vystúpilo v divadelnom predstavení napísanom na motívy rozprávky Oscara Wilda – Sebecký obor.

V malom mestečku je krásna záhrada plná ovocných stromov a hrajúcich sa deti. No jedného dňa uprostred leta sa domov vráti bohatý pán, ktorému tá záhrada patrí. Vo svojom sebectve vyženie deti, postaví okolo záhrady vysoký plot a vyvesí nápis – ZÁKAZ VSTUPU.

Prejde leto i jeseň, postupne sa roztopí aj zimný sneh a  do mestečka zavíta jar. Len záhrada bohatého pána zostáva chladná.

Vládne v nej sneh, štípe mráz a pomedzi stromy sa preháňa víchrica. No zavretá záhrada stále viac a viac láka deti.

Tie jedného dňa rozoberú plot a napriek zákazu vojdú do záhrady. Ich radosť a smiech roztopí nielen sneh v korunách stromov, ale aj ľad v srdci bohatého pána. Ten si uvedomí, čo jeho sebectvo spôsobilo a už nikdy deti nevyženie.

Naopak, venuje im svoju záhradu i svoj čas. Po rokoch stretne v záhrade chlapčeka, ktorého ako prvého vyložil na strom. Tento chlapček s ranami lásky na rukách i nohách ho prišiel pozvať do svojej záhrady – do Raja.

Herecké výkony boli doplnené tancami murárov, snehových vločiek, kvetov, slávika, zimných živlov i anjelov. Piesne v podaní zboru základnej školy sprevádzaného žiackou kapelou podčiarkovali hlavnú myšlienku rozprávky – delením sa radosť nestráca, ale znásobuje.

Kulisy a kostýmy vyrobené žiakmi a pani učiteľkami dotvárali a umocňovali celkový dojem z predstavenia. Mimoriadnou kulisou boli živé stromy, ktoré stvárnili žiaci z oboch deviatych tried.

Žiaci svojím vystúpením dopriali publiku nielen krásny umelecký zážitok, ale odovzdali aj posolstvo tohto adventného času – veď „láska k Bohu sa nemeria počtom dobrých skutkov, ale ochotou dať všetko.“ (J. Porubčan)

Text a foto: ZŠ s MŠ Angely Merici Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2017 6:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.