reklama

Návšteva Daniela Heviera v ZŠ s MŠ Angely Merici v Trnave

V stredu 16. mája 2018 spisovateľ Daniel Hevier prijal pozvanie a navštívil Základnú školu s materskou školou Angely Merici v Trnave. Na dvoch besedách sa stretol so žiakmi od štvrtého až po ôsmy ročník.

Daniel Hevier, autor vyše 60 kníh pre deti a mládež, v rámci projektu Čítanie je fantázia predstavil počas besedy žiakom svoju knihu Chymeros – Stopy vedú do temnoty.

Hlavnou postavou je chlapec, ktorý sa stratil na tajuplnom ostrove. Nielenže sa sám stratil, ale stratil aj svoje meno. Ak sa chce zachrániť, musí splniť mnoho úloh, a tak získať späť svoje meno. Nato však potrebuje pomoc záhadných postáv zo stránok knihy aj pomoc detí. O túto pomoc požiadal Daniel Hevier v mene Chymerosa deti zo Základnej školy Angely Merici. Deti dostali príležitosť stať sa stopármi, ktorí sa dostanú do fantasy sveta zvaného Pravdozem. Svojimi návrhmi môžu dokonca zasahovať priamo do deja.

Počas besedy Daniel Hevier porozprával deťom aj o sebe – o svojej tvorbe a svojich záľubách. Prezradil, ako vzniká kniha, odkiaľ čerpá inšpiráciu a ako sa do deja dostávajú záhadné postavy. Deti sa mohli spýtať na všetko, čo ich zaujímalo nielen o záhadnej krajine a tajuplných postavách.


Daniel Hevier so žiakmi základnej školy

Beseda však nebola len o rozprávaní. Daniel Hevier deťom zaspieval a dokonca aj zarapoval. Starší žiaci k rapu pridali aj vlastné tanečné kreácie. Aby deti na vlastné oči videli, že spisovatelia dokážu aj iné veci, ako len písať, predviedol Daniel Hevier aj svoje športové nadanie. Využil priestory telocvične a zavesil bezchybný basketbalový kôš.

Počas autogramiády Daniel Hevier podpisoval knihu Chymeros – Stopy vedú do temnoty. Do každej knihy ochotne pridal aj venovanie. Autogramiádu ukončilo fotenie so známym spisovateľom.

Počas stredajšieho dopoludnia Daniel Hevier všetkým ukázal, že fantasy kniha môže byť zaujímavá aj bez mágie. Svojím rozprávaním dokázal zaujať 200 detí vo veku od 9 do 14 rokov. Nielen zaujať, ale aj vzbudiť v nich zvedavosť a nadchnúť ich k prečítaniu si knihy. To sa môže podariť len skutočnému majstrovi slova, znalcovi detí a Osobnosti s veľkým O.

Už teraz sa žiaci Základnej školy s materskou školou Angely Merici tešia na druhý diel knihy Chymeros,  na ďalšiu besedu a spoluprácu s Danielom Hevierom.

Text a fotografie: ZŠ s MŠ Angely Merici

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2018 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.