reklama

Základná škola s materskou školou Angely Merici získala grant v oblasti Zelená dobrovoľníkom

V rámci projektu Kúsok prírody na dosah získala ZŠ s MŠ Angely Merici grant od Nadácie Volkswagen v oblasti Zelená dobrovoľníkom.

Tento projekt sledoval dva ciele. Prvým bolo skrášlenie exteriéru školy. Druhým, no rozhodne nie druhoradým cieľom, bolo naučiť žiakov starostlivosti o prostredie, v ktorom trávia čas.

Projekt Kúsok prírody na dosah v základnej škole realizovali v dvoch etapách. V minulom školskom roku bola zrevitalizovaná zeleň na školskom dvore.

Ruku k dielu priložili pedagógovia, žiaci i rodičia.


Výsledkom ich spoločnej práce boli vysadené zelené dreviny, mladé stromčeky i novopoložený trávnik.

V druhej etape projektu k všetkej spomínanej zeleni pribudli aj pestrejšie farby. Vďaka grantu mohli byť zakúpené pelargónie a iné rastliny, ktoré dokážu prezimovať aj na chodbách školy.

Tieto boli vysadené do nových samozavlažovacích kvetináčov, ktoré oživili parapety okien, altánok a pergolu.

Učitelia a žiaci ZŠ s MŠ Angely Merici dokázali, že školský dvor nemusí byť len strohou betónovou plochou. Práve naopak, vytvorili z neho príjemné a rozkvitnuté miesto.

Text a foto: ZŠ s MŠ Angely Merici

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2017 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.