reklama

Členovia združenia obcí mestskej oblasti Trnava budú môcť spoločne žiadať o európske zdroje

O finančné prostriedky z európskych fondov pre viaceré rozvojové a investičné projekty bude môcť požiadať už aj mesto Trnava či viaceré okolité obce. Stane sa tak vďaka vzniku Združenia obcí mestskej oblasti Trnava.

Členmi združenia sa stalo okrem mesta Trnava ďalších 15 obcí – Biely Kostol, Bohdanovce nad Trnavou, Brestovany, Bučany, Dolné Lovčice, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Malženice, Ružindol, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Zavar, Zeleneč a Zvončín.

„Cieľom združenia je vytváranie podmienok na spoluprácu 15 obcí a Trnavy pri integrovaných projektoch a iných spoločných projektoch a rozvojových aktivitách územia. Integrované územia sú vytvárané v súlade s koncepciou územného rozvoja Slovenska za účelom spoločného rozvoja väčších území, čo je požiadavkou Európskej únie pri podpore rozvojových investícií do územia,“ informuje trnavská radnica v tlačovej správe.

starostovia-zdruzenie-trnava
Rokovanie starostov obcí na trnavskej radnici

Na ustanovujúcom valnom zhromaždení sa aktéri dohodli na spoločných témach a oblastiach rozvoja územia.

Východiskovým dokumentom bude spracovanie spoločného programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja mestskej oblasti Trnava, v ktorom budú navrhnuté strategické oblasti rozvoja a priority, či už týkajúce sa oblasti spoločnej dopravy, napríklad cykloprepojenie obcí a vybudovanie cykloinfraštruktúry, rekonštrukcie ciest alebo spoločného vytvorenia prostredia pre podnikateľov, ako aj iné integrované projektové zámery pre celé územie.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2016 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.