reklama

Trnava sa bude uchádzať o európske rozvojové fondy spoločne s okolitými obcami

Európsky fond regionálneho rozvoja poskytne mestám, obciam a mikroregiónom možnosť čerpať v rokoch 2014 – 2020 finančné prostriedky na viacero rozvojových projektov.

Prioritne ide najmä o oblasti modernizácie regionálnych ciest, rozvoj verejnej osobnej dopravy a cyklistickej dopravy, infraštruktúry vzdelávania a zdravotníctva, kultúrny a kreatívny priemysel, energetickú efektívnosť v sektore bývania, vodovody, kanalizácie, čističky odpadových vôd, rozvoj zelenej infraštruktúry, revitalizáciu zanedbaných objektov a areálov, aj na miestny rozvoj vedený komunitou.

vodojem-vodaren10

Ilustračné foto

Mesto Trnava sa chce chopiť príležitosti na získanie prostriedkov na rozvojové aktivity. Samospráva sa spojí aj s okolitými obcami trnavského regiónu s cieľom vytvorenia Funkčného mestského územia Trnava, v mene ktorého by sa spoločne uchádzali o financovanie nových projektov.

Prvé pracovné stretnutie so starostami 14 obcí, ktoré malo informačný charakter, zvolal v stredu 4. júna primátor Vladimír Butko.

Do Trnavy prišli starostovia obcí Biely Kostol, Malženice, Bohdanovce nad Trnavou, Šelpice, Brestovany, Ružindol, Suchá nad Parnou, Špačince, Bučany, Zavar, Dolné Lovčice, Zeleneč, Zvončín a Jaslovské Bohunice. Súčasťou budúceho mestského územia budú aj Hrnčiarovce nad Parnou.

Je to príležitosť, ako spoločnými silami vytvárať a predkladať v nasledujúcich rokoch projekty, ktoré môžu obyvateľom Trnavy a najbližšieho regiónu priniesť mnoho pozitívneho. Základnou myšlienkou je postupovať a komunikovať spoločne s cieľom, aby mesto a úzky región využili možnosti čerpania finančných prostriedkov z európskych fondov,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2014 14:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava sa bude uchádzať o európske rozvojové fondy spoločne s okolitými obcami”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.