reklama

Trnava sa bude uchádzať o titul Európske mesto športu 2020

Mesto Trnava privíta v apríli komisárov z ACES Europe (Federácie európskych hlavných miest a miest športu) pri Európskej únii v Bruseli a bude sa uchádzať o medzinárodné uznanie a titul Trnava – Európske mesto športu pre rok 2020, informovala radnica 5. marca v tlačovej správe.

“Trnava je vďaka úspešným športovým klubom známa aj ako mesto, kde sa športu darí a rastú v ňom zaujímavé a výrazné talenty. Na podpore športu participuje samospráva v mnohých smeroch. Spolupracuje so športovými klubmi, viac ako 70 z nich podporuje dotačným systémom, organizuje športové podujatia, zapája žiakov i študentov do športových aktivít, buduje a revitalizuje športoviská a hostí mnohé medzinárodné európske i svetové šampionáty v softbale, frisbee, volejbale či zápasení. V roku 2019 bude hostiť Trnava Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike,” približuje mestská samospráva.

Ilustračné foto

Komisári majú navštíviť viaceré športoviská a športové aktivity v meste, pod drobnohľad si zoberujú aj športovú infraštruktúru či zapojenie obyvateľstva do športových podujatí.

“Získať titul Európske mesto športu znamená nielen zviditeľnenie mesta, zvýšenie úrovne športu, cestovného ruchu, ale aj zaradenie mesta do siete miest športu v Európe, zdieľanie skúseností medzi jej členmi a získanie možnosti zapojiť sa do podporného systému Európskej komisie,” konštatuje mesto Trnava.

Titul v minulosti získali napríklad Košice, Banská Bystrica, Nitra a Michalovce, z európskych miest okrem iných aj Maribor, Pisa, Florencia, z českých Olomouc a Ostrava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2019 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

49 komentárov pre “Trnava sa bude uchádzať o titul Európske mesto športu 2020”

 1. 1
  Trampolína says:

  O futbale a futbalovom štadióne sa nič neuvádza.
  Spartak nerobí mestu dobrú reklamu?
  Či?

  Budú to musieť zachrániť trampolíny povedľa cyklochodníkov.

  • 1.1
   Timur says:

   Len aby to nedopadlo ako s ekologickou likvidáciou Ploskáčika pagaštanového. Za účasti štátnej televízie STV reportáž natočená za účasti študentiek a odvysielaná v hlavných správach a bohužiaľ tam to začalo aj skončilo.Aby toto nebola podobná akcia, len s väčšou hambou. Lístie hrá v Trnave už päť rokov presilovku, bravó !!!!!

  • 1.2
   palo says:

   futbal a futbalový štadión robí mestu iba zlú reklamu.
   V čom podľa vás spočíva to dobro?

   • 1.2.1
    Ovca says:

    Vyhrali titul a robia zlu reklamu.Ach ty ovca.

   • 1.2.2
    ?? says:

    V čom robí futbal Trnave zlú reklamu?
    Veď Spartak má fanúšikov na celom Slovensku, ktorí cestujú na zápasy aj z východu, aj z Oravy. To je zlá reklama pre Trnavu?
    Skutočne si Ovca s veľkým O.
    Stádo oviec sa však zmenšuje.
    Najlepšie bude keď sa oholíš a vypláchneš si krvavé oči.

    • 1.2.2.1
     palo says:

     futbal v jeho súvislostiach robí Trnave zlú reklamu šikanovaním ostatných občanov, dopravnými obmedzeniami, ničením majetku jeho fanúšikmi a plytvaním verejných zdrojov.

     To že vyhral titul je pridaná hodnota pre Vás, ostatným je to jedno ………..
     Ľuďom za ktorých hovorím nevadí futbal, ten je nám úplne ukradnutý, ani by sme o ňom nič nevedeli, keby……..

     keby nebolo jeho fanúšikov, ktorí mu robia dobrú reklamu, aj z Oravy, ktorí sa nevedia civilizovane správať, ktorí nerešpektujú dopravné predpisy, ktorí si nectia cudzí majetok, tak tu musí byť polícia s celou podporou a jej obmedzeniami, tak to aj mi z našich daní za vás fanúšikov zaplatíme….

     súdiac podľa prejavu akým reagujete som sa celkom trafil do cieľovej skupiny …….

     • 1.2.2.1.1
      ?? says:

      Trafil si akurát tak do **** a nie do cieľovej skupiny.
      Na futbal nechodím. Vidím si však od nosa podstatne ďalej ako ty.
      Ľuďom, ktorí si nevidia ďalej od nosa je zbytočné niečo vysvetľovať.
      Vidieť vo všetkých futbalových fanúšikoch ničiteľov majetku a obmedzovateľov ostatných je na psychológa a na hlavové paltesty.
      Choď sa radšej oholiť.

     • 1.2.2.1.2
      Futbal says:

      Futbalové zápasy v Trnave zásadným spôsobom obmedzujú dopravu v okolí štadióna 3 – 4 krát ročne, keď sa jedná o derby, alebo významný medzištátny zápas.
      Pozrime na iné obmedzenia obyvateľov Trnavy:
      – trnavský hipsterský rínek spôsobuje 3 až 4 krát ročne uzatvorenie Kapitulskej ulice,
      – vianočné trhy spôsobujú 4 týždňové obmedzenie obyvateľov centra, vianočný stromček vyhráva 4 týždne do noci pod oknami obyvateľov, z umelého klziska ide lomoz, koncerty nie sú tiché, smrad z cibule ide do okien…
      – Lumen robí hluk a obmedzenia 3 dni
      – Trnavská brána robí hluk a obmedzenia 3 dni
      – trnavské leto produkuje dva letné mesiace hluk a obyvatelia centra to trpia
      – jarmok zneprístupní celé centrum na 5 dní pre automobily
      – atď

      Je futbal tým najväčším komplikátorom života obyvateľov Trnavy? To snáď nie.

      • 1.2.2.1.2.1
       fidelis says:

       Byvam v centre,tak ten tvoj zoznam mozem potvrdit,este by sa dalo dopisat zopar akcii,slavnosti piva a podobne…
       V ziadnom pripade ale nemozem povedat,ze sa to neda vydrzat.Prinasa mi to nejake obcasne obmedzenia,je ale mnozstvo ludi ktori tie akcie vitaju,ludia chcu zit a aj sa popri praci zabavit.
       Cez jarmok mam auto 4 dni zablokovane,tak sa dohodnem ze sa do prace zveziem spolu s kolegom,tento jarmok som si zobral dovolenku a sadol si medzi ludi na pivo.
       Je to o cloveku…nekomu vadi aj to ze druhy dycha.Ja tieto obmedzenia tolerujem,nejedna sa o nic hrozne.Snad sa kvoli mne nebude rusit jarmek :-)

       • 1.2.2.1.2.1.1
        Futbal says:

        Nikto nežiada rušenie akcií. Vyššie bolo len poukázanie na iné akcie, ktoré podstatne viac obmedzujú obyvateľov mesta ako futbalový zápas.

        • 1.2.2.1.2.1.1.1
         Amater says:

         Ten štadión keby nepostavil súkromný investor, tak ho musí postaviť mesto aj keby tam bol na radnici odporca čo už len akéhokoľvek športu. Teraz prídu pokrytecké reči o tom ako z našich daní atď. Ja chcem len povedať že tak nehospodárne nakladanie s našimi finančnými prostriedkami – daňami , ako teraz sa v dejinách mesta nehospodárilo. Systém po mne potopa je absurdistan a hodný súťaže o zlatú Leopoldovskú mrežu. Tieto príspevky sú toho dôkazom a pani učiteľky a ďalší vzdelávací pracovníci z radov poslancov pripravte si poučenie z rokov vlády vášho vášho Peťa. Pokiaľ vás budú deti ktoré vzdelávate kritizovať a ťukať si pritom na hlavičky nedávajte im zhoršené známky zo správania,.

      • 1.2.2.1.2.2
       Jano says:

       Futbal obmedzuje ovela castejsie, ako len 3-4 krat do roka. To mozem napisat ako niekto, kto byva vedla stadiona. Kto tvrdi nieco ine, ten zije asi niekde inde. Skuste si len na priklad zaparkovat auto pri stadione po prichode z prace, ked je prave zapas. A to nie je jedine obmedzovanie. O niektorych fanusikoch, smetiach a hluku je skoda hovorit. Podla niekoho mam vraj na to byt hrdy a tvarit sa, ze to je super reklama. To ale len potvrdzuje, ze futbalove zapasy nie su o sporte, ale je to len biznis. A tak na to treba pozerat. Ale sport a jeho podpora od mesta ma byt o sportovani obyvatelov a nie primarne o biznise.

       • 1.2.2.1.2.2.1
        obmedzenie says:

        Keď je futbalový zápas, tak obmedzenie trvá cca 4 hodiny. Väčšinou počas víkendu. Obmedzenie netrvá celý deň a k tomu ešte pol dňa ako pri trnavskom rínku, alebo 5 dní ako na jarmok.
        Veľa obyvateľov pociťuje obmedzenie aj v tom, že Halenárska a Hollého sú jednosmerné ulice. Z toho dôvodu sa zbytočne presúvajú automobilmi po Trnave, stoja na semaforoch lebo je tam červená vlna, a strácajú drahocenný čas. Naviac sa znečisťuje ovzdušie a s tým sa teda môžeme ísť hanbiť do kúta.
        Veľa chodcov v zime cítilo obmedzenie v tom, že neboli vyčistené chodníky od snehu, ale vedľajšie cyklochodníky sa pravidelne čistili.
        Šoféri majú pocit obmedzenia aj s parkovaním automobilov, lebo prioritná je cykloveža.
        Obyvatelia majú pocit obmedzenia v tom, že sa nerieši rezidentské parkovanie.
        Atď.
        Každého obmedzuje čosi iné.
        Futbal určite nie je najväčším obmedzovateľom obyvateľov Trnavy.

 2. 2
  oblbovač says:

  Zase len virtuálna realita nič konkrétne taký potemkinovský systém.

  Komisári nech si idú pozrieť padajúcu a nevyhovujúcu halu Slávia, 50 metrový plavecký bazén ( ak nemáme dáme vizualizácie ) skokanský mostík pre lyžiarov, skládku smeci v ASA – tá sa navýši a prebuduje na slalomársky svah
  ( vizualizácie máme ) – treba viacej smecí, môže sa zasypať hnilými listami, bude aj umelé zasnežovanie a nočná lyžovačka pre hipsterov
  Čistý propagantistický hejt. Zostávajú žiaľ iba slzy pre plač.
  Lenonovi stačí ovaliť komisárov a ohúriť fakebúk – A JE TO !

 3. 3
  dobrý matroš says:

  ďakujeme za odvahu a bezhraničnú sebareflexiu. Ale vidím to na dobrý matroš.
  Mesto , kde ostal snáď jeden či dva ligové športy nominovať na európske mesto športu. Ešte aj ten ligový futbal BLOKovci negujú a škodia mu. celé zle.

  Čo beriete prosím ? Prosím si aj Ja. Choďte sa prosím pozrieť do bežného malého Moravského mesta hneď za hranice koľko tam majú športových hál, športovísk a ako tam podporujú šport a kluby.
  Alebo sa chodťe pozrieť do Nitry. Nové kryté haly na Klokočine nový zimák, plno ligových športov. Zaspali ste tam na roky rokúce predošlí aj títo.

  navrhuej sa aj naďalej venovať iba cyklopumpičkám a cyklostojanom. Na viac nemáte.
  Pozdravujú Vás aj rodičia na Bottovej pán Arogantný a drzý LENON. Videli Vás na mestskej televízii, čo ste zač- to ľuďom stačilo.

  • 3.1
   Amater says:

   Popravím kolegu, v Nitre idú stavať krytý zimák v areáli gymnázia ,zároveň je tam plaváreň, ako na americkej univerzite. Vykurovať areál sa bude z odpadového tepla zo zimáku , ako to chce šéf športovej komisie v Trnave, keď to dá svojim kamošom. Takže by som navrhoval uchádzať sa o názov Trnava mesto športu, pre ďalšie volebné obdobie.

  • 3.2
   SporTT says:

   Kľud… 😂
   Táto akcia je zatiaľ na tej istej úrovni, ako desiatky štúdií zapadaných prachom.
   Každé čudo trvá 3 dni. Urobí sa vzrúšo na fasabúku a po troch dňoch je kľud. Športoví komisári povedia hmmm hmm, zjedia šnicle, pomyslia si svoje a pôjdu ďalej. Na akciu sa zabudne.
   Ovce budú slastne zdvíhať oči do nebeských výšin.

 4. 4
  otazočka says:

  Otázka pre amatéra. V Nitre budú mať už tretí zimák ? dve ľadové plochy majú na zimáku pod hradom, jednu majú na Klokočine a idú stavať ďaľšiu ?
  Bože, Blok- Brok, zabal to.

 5. 5
  Amater says:

  Áno prosím pekne a to majú športové hokejové triedy, keď deti v rámci školy majú do 15,30 za sebou aj vyučovanie aj tréning. V Trnave to nejde lebo, dvaja bohatý to nechcú.

 6. 6
  hyster says:

  Pripravujeme petíciu – informáciu pre komisárov o tomto podvode.
  Podiel mládeže a celkovo športovcov a registrovnasých športovcov oproti počtu obyvateľov je mizerný. Stačilo keď tu roky klamal Smer.
  Lož ako pracovná metóda hystera. Nepotrebujeme aby diletant blúznil a robil hanbu Trnave ešte aj na medzinárodnej úrovni.
  Z hysterom budeme Európske mesto čohokoľvek tak za 100 rokov, možno iba fasabúkovi negramotní fanatici uveria týmto drístom.

 7. 7
  lóve says:

  Brok dávno rozhajdákal všetky peniaze z rozpočtu a rezervného fondu.
  Aj na hrnce, varechy a žufanky do jedálne si musel zobrať úver.
  Financie sú pre neho španielska dedina. Nečudo – nikdy reálne nepracoval a nič nevytvoril zo svojho. Iba z cudzích spoločných na sprostosti.
  Žiadne športoviská nevybuduje – nemá lóve chudák.

  • 7.1
   Timur says:

   Taká šanca organizovať EYOF 2021 v Trnave, bola výnimočná šanca zviditeľnenia najstaršieho slobodného kráľovského mesta na Slovensku. Ani sme sa nepokúsili . Typujem že tým mestom bude Šamorín a ešte raz Šamorín, možno Banská Bystrica. Dve veľké akcie by asi mesto nezvládlo. To račej budeme budovať rýchlo výkrmňu choroboplodných zárodkov,vírusov a baktérií.

 8. 8
  vice says:

  Riaditeľ športu v Trnave sa ešte nevyjadril a nevysvetlil nám svetlé zajtrajšky v športe
  Je chudáčisko vyťažený s plnením funkcie 4 tého viceprimátora.
  Odkedy ho Brok odkopol čuší.
  Nebol ani na plese – bola tam nuda aj whisky bar bol prázdny.

  • 8.1
   sprava says:

   Tak včera sme sa dočkali dlho očakávanej udalosti a prezentácii, Trnava sa bude uchádzať o titul europske mesto športu 2020. Dve skutočné celebrity športu sa podarilo angažovať ako ambasádorky športu v Trnave. Najrozšírenejší masový šport v Trnave strhávajúci k športovaniu rodiny s deťmi, mladých a aj starších. Skutočne veľmi citlivý výber ambasádoriek, len ten rozpočet biedny, 50 000 € prezentácie mesta, 260 000 € príspevok klubom na činnosť. Neodmenená 5 ročná práca architekta Trnavského športu, keď aj príhovor za mesto do STV bol zverený novej viceprimátorke

 9. 9
  smrad says:

  Toto žiaľ nie je hejt :
  To čo sme mnohí tušili je povrdené európskými odborníkmi
  – MESTO TRNAVA JE 5.(PIATE) NAJŠPINAVŠIE A NAJSMRADLAVEJŠIE MESTO V SR
  https://www.airvisual.com/world-most-polluted-cities?continent=59af92ac3e70001c1bd78e52&country=&state=&page=2&perPage=300&cities=
  http://outsidermedia.cz/mezi-stovkou-nejspinavejsich-mist-v-eu-je-35-v-polsku-a-31-v-cr-velka-mesta-v-estonsku-svedsku-ci-finsku-patri-naopak-ke-stovce-nejcistsich/
  Po 4 rokoch a 4 mesiacoch diletanstva Ego lenona sme sa dožili tejto hanby.
  Sme tesne za smradľavým Ružomberkom.
  Toto že má byť mesto športu ?
  Dalo sa to čakať – smradľavá kanalizácia, hnilé listy, špina, prach, chystané výruby parkov, uschnuté stromy, burina, tony smogu v zápchach na cestách, chýbajúce obchvaty, transfer nákladnej dopravy cez centrum, skládka smetí rozfúkana kilometre po okolí atd.
  Prestáva to byť sranda. Tento diletant povaľač a nemakačenko so svojou neschopnou bandou ohrozuje zdravie nás a naších detí.
  Je čas sa tomu postaviť !!!

  • 9.1
   Tak si tu žijeme says:

   Dobrý príspevok, výborný link.
   Vdychujeme tu svinstvo ako v okolí magnezitky alebo uhoľnej elektrárne.
   V Ružomberku vidia a vedia o čo ide a ľudia už dávno protestujú. Trnavské ovečky však čakajú na nôž.
   Najvýznamnejšie celú situáciu so znečisteným vzduchom opisuje stanovisko zodpovedných indivíduí, ktoré sa minulý rok vyjadrili, že v lete sa v Trnave nebudú polievať cesty, pretože to podľa nich je vraj mrhanim vodou. Väčšine obyvateľov je jasné, s kým majú do činenia, zbytočné sú pripomienky na hnijúce lístie a nepozametané cesty.

   • 9.1.1
    lajkovač says:

    Nečuduj sa. Zodpovední napr. za posledné 4 roky predseda komisie ŽP Šujan nič neurobil nič netuší. Teraz nová komisia ŽP zase nekompetentná impotentná. Zbabelo čumia na výrubové povolenia v mestských parkoch neprotestujú. Im sa to páči.
    Idú do Staničáku stavať bufety pre kamošov. Už sú horší a neschopnejší ako Smer a KDH. Ich jedinou úlohou je lajkovať FB neschopného vodcu.

   • 9.1.2
    ABC says:

    Filozofia tohto stavu je v podstate veľmi jednoduchá. Analýzou rovnajúcou sa rozmýšľaniu diletantov s minimálnymi skúsenosťami došlo k zaujímavému poznaniu. Nebudeme kosiť 5 krát ale iba 3 za sezónu, nebudeme hrabať listy a aj vynecháme jarné a jesenné čistenie mesta, zametať komunikácie len v nevyhnutnom množstve , polievanie vynecháme úplne. Kto už len za týždeň, mesiac zdokumentuje že sa to nespravilo , veď stav je taký keď to dnes pozametáš zajtra môžeš zas. Niečo vykážeme a uhradíme a niečo akože ušetríme. Takto ušetrené financie použijeme na akcie a budovanie npr. chodníkov pre cyklistov a iné akože skontrolovatelné akcie , ktorými sa budeme na konci volebného obdobia chváliť aký sme svetový. Že je to na úkor zdravia spoluobčanov a ich detí, že sa to rovná genocíde spolu občanov to ich nezaujíma. Životné prostredie je niečo, čo len je brané ako obranný štít , ale v skutočnosti podľa našich 5 ročných skúseností vedenie mesta nezaujíma.

  • 9.2
   Vzdor says:

   Jej blbecek tak sa už konečne postáv… D

  • 9.3
   maja says:

   To je otrasná informácia. Už sa nečudujem že zmizla info tabuľa o emisiách z okresu. Je vidieť ako nás klamú. Naše deti čaká život v meste smradu a smogu. Môžeme sa tešiť na respiračné choroby, nádchy, kašle, alergie, astma.
   Kto si ide zabehať v tejto hnusobe je vlastne samovrah.
   A henten si fotí lesklú plešinu a hrdzavú bradu.

   • 9.3.1
    Športom za svetlé zajtrajšky says:

    Významným prispievateľom k nečistému životnému prostrediu je aj neriešená doprava.
    Chýbajúci obchvat mesta je z pohľadu priorít absolútne na prvom mieste. Vysoká koncentrácia mikročastíc v atmosfére je silným nástrojom v rukách samosprávy na tlak na štátne inštitúcie ohľadom vybudovania obchvatu. Samospráva sa radšej venuje virtuálnej realite.
    Ďalším nezvládnutým prvkom na cestách je veľmi častá existencia trnavskej červenej vlny. Normálne je zelená vlna. Len my tu veľmi často máme červenú vlnu. Viď ulica Hlboká alebo Hospodárska.
    A v takomto prostredí sa ide prezentovať športový duch mesta.
    Chytráci by však mohli vymyslieť nový športu s prívlastkom trnavský. Pre juniorskú súťaž by sa mohol volať “orientačný beh medzi mikročasticami PM10”, pre seniorov náročnejší level “orientačný beh medzi mikročasticami PM2.5”.

    • 9.3.1.1
     smogg says:

     9.3.1 úplne presne trafil – smogový mrak každé ráno od 6.00 – 9.00 hod Trstínska – Hospodárska – smer Linčianská a Hlboká + priečne Kollárová, Rybníková atd., cez deň tranzitná dopravá kamióny , náklaďáky, všetkého druhu, autobusy – denne 600 až 800 autobusov, krížom krážom cez stred mesta.
     Druhé kolo začína od 14.30 do 17.30 to isté len opačným smerom.
     Tretí zdroj – už teraz preťažený Západný obchvad so svojim smogovým mrakom. Keď správne fúkne je to na Družbe a Vodárni.
     Nikto sa o to nestará nikto nič nerieši. O zelenej vlne iba sen.
     Ale selfie “Ryšavej brady” sú in a cool.

  • 9.4
   fero says:

   Tak toto nebudú môcť spochybnovať.
   Je to veľmi, veľmi zlé ale aspoň vieme pravdu.
   Vedenie mesta absolútne neschopné

  • 9.5
   Ruko says:

   Za rok 2016 sme zas boli na 670 mieste takze keby si to tu dal minuly rok tak by si ich chvalil? Mam dlhsie stiahnutu tu aplikaciu a teraz ukazuje vyborne hodnoty tak ako to teda je?

   • 9.5.1
    Stb says:

    Ruko, načo ti je stiahnutá aplikácia pokiaľ nepoužívaš vlastný rozum. Takže po daždi, prakticky bezvetrie, premávka po komunikáciách minimálna. Čo by si chcel namerať už len aké hodnoty, túto demagógiu použi na sneme angažovaných nestraníkov, alebo požiadaj o miesto poradcu na Hlavnej 1 Trnava, kedysi aj Hitlerova. Doma nevysávaj, neumývaj podlahu, nevetraj a ži svoj spokojnučký život.

   • 9.5.2
    Rukovi, demagógovi says:

    Ruko, nie sú všetci naivní.
    Myslíš, že všetci sú na hlavu? Myslíš, že ľudia nechápu elementárne procesy? Dážď vyčistí atmosféru od aerosólov, to už vedia aj deti v 3.A. Detičky to pochopia na príklade, že po daždi je výborná viditeľnosť, lebo škaredé aerosóly sú zo vzduchu vymyté.
    Vychádza mi z toho len toľko, že keď ste to v tretej triede preberali, asi si chýbal.
    Takže s údajmi po daždi môžeš ísť akurát na fasabúka, tam ešte budeš mať úspech. Prípadne si požičaj učebnice zo základnej školy.

    • 9.5.2.1
     Ruko says:

     Pisal som ze rok predtym to bolo ovela lepsie aj to cely rok prsalo?

     • 9.5.2.1.1
      Jery says:

      Ruko, podstata problému je vystihnutá v príspevku ABC 9.1.2 , v tomto súbore vyjadrený . Moje skúsenosti hovoria že v prípade súčastného vedenia mesta sa dá preinačiť čokoľvek. Našich ľudí má všade. Moja skúsenosť z piatku 1.3. 2019 je teplota 18 °C slnečno a fúkal silný vietor. Prach bol všade , obanoval som že som išiel von.

     • 9.5.2.1.2
      Mat says:

      Ruko, podstata problému je vystihnutá v príspevku ABC 9.1.2 , v tomto súbore vyjadrený . Moje skúsenosti hovoria že v prípade súčastného vedenia mesta sa dá preinačiť čokoľvek. Našich ľudí má všade. Moja skúsenosť z piatku 1.3. 2019 je teplota 18 °C slnečno a fúkal silný vietor. Prach bol všade , obanoval som že som išiel von.

      • 9.5.2.1.2.1
       Ruko says:

       Takze ked bola Trnava na 670 mieste a mala ze cely rok dobre ovzdusie tak to bol vymysel ale ked sa to zhorsilo tak uz je to pravda? Preto na diskusii pises pod svojimi viacerimi nickmi ako si teraz tvojou chybou predviedol? Takze Mat je Jery a snimi si sam pritakavas pod kazdym clankom? Ze sem aj chodim zbytocne.

       • 9.5.2.1.2.1.1
        Odkaz says:

        Sem tam aj Pat a podobne..

        • 9.5.2.1.2.1.1.1
         LL.M. says:

         Skúsim sa ti to vysvetliť , že to môže byť celé zmanipulované, určite nie v neprospech mesta. Možno sa niekto vzbúril a už nechcel poskytovať zmanipulované informácie. Pravda je tá že pri Trnave sú postavené 3 atómky preto, že je tu veľmi veterné počasie , takže tu bol prach vždy a keď sa pravidelne nestará o komunálne služby , tak sa to prejavuje na životnom prostredí. Jarné upratovanie je preto dôležité a predovšetkým zametanie komunikácií ničím nenahraditeľné. Spôsob vykonávania zimnej údržby je amaterizmus. V meste behajú posýpače s nastaviteľným množstvom posypového materiálu až na stotiny mg /m2. Pri takom nastavení môžme požiť čistú soľ a posyp aplikujeme v začiatku sneženia. Dosiahneme tým že sneh na komunikácii nebude uvozený ale kašovitý. Neskôr ľahko radlicou odstrániteľný. V Trnave som zachytil že v určitých rokoch sa používal posypový materiál ako v horách pri vodných zdrojoch. Na jar nebolo toľko prachu avšak toho kameniva vysypaného na cesty bolo neporovnateľne viac. Takže kompetentný nech nevymýšľajú vymyslené ale sa opýtajú starých cestárov, na postupy a čo najefektívnejšie zabezpečenie komunálnych služieb a nie ako sa kto vyspí.

  • 9.6
   takže tak says:

   … trochu námahy si dať a človek zistí, že ďalší blud v hejterskom komentári – report za rok 2018 vychádza z meraní, uskutočnených v roku 2015 (https://ec.europa.eu/jrc/en/news/air-quality-atlas-europe-mapping-sources-fine-particulate-matter)… takže, čo to má spoločné s prácou terajšieho vedenia mesta? NIČ

   • 9.6.1
    alebo tak says:

    tak to budú hejteri asi aj v zahraničných mediách :) …a zdroje dát poskytuje slovenský hydrometeorologický ústav
    https://www.airvisual.com/world-most-polluted-cities?continent=59af92ac3e70001c1bd78e52&country=BKRr4pJ3JCJp5LKj7&state=&page=1&perPage=300&cities=
    – tabuľka iba pre slovensko – za rok 2018 Trnava krásne 5. miesto v poradí , uvádzané sú priemerné hodnoty za rok 2018, a aj za rok 2017 – tu je vidieť že sme si výrazne polepšili.
    1 Veľká Ida, Slovakia 25.3 (2017 AVG), 24.3 (2018 AVG)
    2 Jelsava, Slovakia 26.7 (2017 AVG) 24.3 (2018 AVG)
    3 Zilina, Slovakia 25.9(2017 AVG) 21.8 (2018 AVG)
    4 Ruzomberok, Slovakia 24.4 (2017 AVG) 20.7 (2018 AVG)
    5 Trnava, Slovakia 16.8 (2017 AVG) 20.5 (2018 AVG)

    – stačí si pozrieť priemerné hodnoty za jednotlivé mesiace a naša stratégia je jasná – nemáme príliš veľké výkyvy hodnôt ako ostatný že niektoré mesiace zle a iné takmer čistý vzduch s rozdielom 20-40 , my si ideme kontinuálne celý rok stále trochu zle, s miernym zlepšením v období máj-september no stále v oranžovom pásme.

  • 9.7
   Timur says:

   Dobrá správa pre občanov mesta je 20 000 € v rozpočte na rok 2020 pre akciu vybudovanie studne. Pevne verím že na umývanie mestských komunikácií , pri suchom počasí jeden krát za týždeň. Čistý vzduch je podľa najnovších výskumov dôležitý pre predchádzanie v boji proti chorobám ako infarkt, mozgová príhoda, hlavne je to pre všetkých občanov či už mladých alebo starých, športujúcich alebo sediacich na kávičke.

 10. 10
  komisár says:

  Totok je tá slávna a zodpovedná komisia stavebná a dopravy :
  Predseda: Adam Peciar
  Podpredseda: Mgr. Magdaléna Eliášová
  Ďalší členovia: PhDr. Šimon Štefunko, Ing. Dušan Zaťko, Mgr. Ľuboš Kollár, Mgr. Tatiana Vavrová, Mgr. Stanislav Hric, Mgr. Rastislav Mráz
  Členovia (neposlanci): Ing. arch. Miroslav Beňák, Ing. arch. Ondrej Virág, Ing. Tibor Ondruška, Ing. Bohdan Suchoň, Ing. arch. Pavol Ďurko, Ing. Boris Aresta
  K tomu treba pridať darmožráčov Guniša a odbor dopravy.
  Berú výplaty celé roky a výsledok 0,000 bodov.
  Na Peciara, Hrica, Kollára, učiteľky atd. sa nespoliehajte sú to iba stážisti nerozumejú ničomu. Keby rozumeli už by konali

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.