reklama

Trnava sa bude uchádzať o titul Európske mesto športu 2020

Mesto Trnava privíta v apríli komisárov z ACES Europe (Federácie európskych hlavných miest a miest športu) pri Európskej únii v Bruseli a bude sa uchádzať o medzinárodné uznanie a titul Trnava – Európske mesto športu pre rok 2020, informovala radnica 5. marca v tlačovej správe.

„Trnava je vďaka úspešným športovým klubom známa aj ako mesto, kde sa športu darí a rastú v ňom zaujímavé a výrazné talenty. Na podpore športu participuje samospráva v mnohých smeroch. Spolupracuje so športovými klubmi, viac ako 70 z nich podporuje dotačným systémom, organizuje športové podujatia, zapája žiakov i študentov do športových aktivít, buduje a revitalizuje športoviská a hostí mnohé medzinárodné európske i svetové šampionáty v softbale, frisbee, volejbale či zápasení. V roku 2019 bude hostiť Trnava Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike,“ približuje mestská samospráva.

Ilustračné foto

Komisári majú navštíviť viaceré športoviská a športové aktivity v meste, pod drobnohľad si zoberujú aj športovú infraštruktúru či zapojenie obyvateľstva do športových podujatí.

„Získať titul Európske mesto športu znamená nielen zviditeľnenie mesta, zvýšenie úrovne športu, cestovného ruchu, ale aj zaradenie mesta do siete miest športu v Európe, zdieľanie skúseností medzi jej členmi a získanie možnosti zapojiť sa do podporného systému Európskej komisie,“ konštatuje mesto Trnava.

Titul v minulosti získali napríklad Košice, Banská Bystrica, Nitra a Michalovce, z európskych miest okrem iných aj Maribor, Pisa, Florencia, z českých Olomouc a Ostrava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2019 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava sa bude uchádzať o titul Európske mesto športu 2020”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.