reklama

Mesto Trnava chce byť dejiskom majstrovstiev SR a ČR v cyklistike 2019. Titul bude obhajovať Peter Sagan

Mená ako Peter Sagan, Juraj Sagan, Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Petr Vakoč či Jan Hirt sa môžu objaviť na budúci rok na cestách v Trnave a okolí. Trnava figuruje ako jedno z možných usporiadateľských miest medzinárodných majstrovstiev Českej a Slovenskej republiky v cestnej cyklistike.

Prípadnú účasť mesta Trnava na organizovaní spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike pre elitné a juniorské kategórie cyklistov, ktoré sa uskutočnia 20. – 23. júna 2019 podporili na septembrovej schôdzi aj poslanci mestského zastupiteľstva, keď odsúhlasili finančnú spoluúčasť mesta na organizácii tohto podujatia vo výške 50-tisíc eur v rozpočte na rok 2019.

Zastupitelia tiež súhlasili s aktívnou spoluprácou pri vydávaní povolení týkajúcich sa mesta v rámci svojich kompetencií, vytvorením priestorového zázemia pre organizačné zabezpečenie podujatia či organizáciou kultúrnych a sprievodných podujatí.

Ilustračné foto

O spoluprácu a spoluúčasť na projekte Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike požiadal mesto Trnava Slovenský zväz cyklistiky.

Toto vrcholné podujatie domácej cestnej cyklistickej sezóny pozostáva z dvoch základných podujatí – časovka jednotlivcov a preteky s hromadným štartom. Samotná súťažná časť je určená pre profesionálnych športovcov, držiteľov licencie UCI, na ktorých štartujú jazdci najvyššej kategórie v rámci SR a ČR.

Organizácia tohto vrcholového podujatia môže byť pre Trnavu športovou udalosťou roka. Predpokladá sa, že nedeľné preteky elitnej kategórie pritiahnu do mesta približne 15 000 priaznivcov cyklistiky zo Slovenska aj Českej republiky.

Prínosom pre mesto aj región v prípade usporiadania podujatia má byť aj rozvoj cestovného ruchu, niekoľkohodinový priamy televízny prenos v rámci SR a ČR a zostrihy vysielané v zahraničných televíziách, záujem o podujatie zo strany aj hlavných médií či pozitívna prezentácia mesta a jeho kultúrnych historických pamiatok.

Titul majstra Slovenska v pretekoch s hromadným štartom získal v roku 2018 Peter Sagan, je preto veľká pravdepodobnosť, že v budúcom roku príde svoj titul obhajovať.

Mesto Trnava získalo od Slovenského zväzu cyklistiky vysoký kredit už vlani počas pretekov Okolo Slovenska, kedy sa na dva dni stala hostiteľom tohto medzinárodného etapového podujatia.

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2018 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.